پس ازامضای تفاهم نامه دوجانبه شهرداری وسرمایه گذار عملیاتی شد: خانه های تاریخی آمل با سرمایه گذاربخش خصوصی مرمت و احیا می شود


شهرداری آمل به منظور حفظ هویت تاریخی خانه های قدیمی دراین شهر، مرمت و احیای این خانه ها را پس از خرید و درقالب سرمایه گذاری بخش خصوصی آغاز کرد.
امضای تفاهم نامه و قرارداد دوجانبه شهرداری آمل با سرمایه گذاربخش خصوصی درهمین راستا و عملیاتی شدن این طرح، در محل شهرداری آمل انجام شد تا مرمت و احیای خانه های تاریخی سطح شهر با اولویت و تملک وارد مرحله اجرایی قرار بگیرد.
شهردارآمل پس از امضای قرارداد تفاهم نامه همکاری با سرمایه گذارجدید گفت: شهرداری آمل درگام نخست، با خرید خانه تاریخی ملک با قدمت حدود 200 ساله دربافت قدیمی وتاریخی شهرآمل که درمعرض تخریب جدی قرار داشت، برای مرمت واحیا آن اقدام کرد.
مهندس علی داودی افزود: دراجرای این طرح مرمت واحیا خانه تاریخی ملک با برآورد مالی 32 میلیارد ریالی درقالب طرح سرمایه گذاری که سرمایه پذیرآن شهرداری آمل و سرمایه گذارآن ” ” محمود دلیر” از فعالان بخش احیا ومرمت خانه های تاریخی درسطح کشور است، با نظارت وپیگیری های سازمان عمران وبازآفرینی شهرداری و مدیریت سرمایه گذاری شهرداری آمل وهمراهی ادارمه میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری شهرستان آمل انجام خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز، وی، با تاکید بر لزوم شناساندن هویت تاریخی قدیم آمل به نسل جوان وآینده این شهر افزود: احیای خانه‌های تاریخی در دستور کار شهرداری آمل قرار دارد و با توجه به اینکه کهن شهرآمل به عنوان یک شهر تاریخی و فرهنگی شناخته می‌شود، این مزیت، مدیریت شهری را ملزم کرده تا مرمت و احیای خانه‌های تاریخی را در برنامه های اولویتی خود در سیاست‌های مدیریت شهری دراین دوره داشته باشد.
شهردار آمل، با اشاره به اینکه در کنار توسعه عمرانی شهری، شهرداری در حوزه های فرهنگی، اجتماعی توجه ویژه‌ای نیز به حوزه فرهنگ و تاریخ شهری دارد و خود را ملزم به حفظ همه آثار تاریخی و فرهنگی به جای مانده ازگذشته این شهر می داند.
مهندس داودی یادآورشد، درهمین راستا شهرداری آمل درحال حاضر اجرای طرح بزرگ پیاده راه سازی هسته مرکزی شهرآمل را عملیاتی کرده است، تا انشاله درآینده ظرفیت‌های گردشگری درون شهری آمل نیز مورد توجه و رونق بیشتری قرار بگیرد.

1403/04/14

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :