رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌:سوگواره بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه شاخص آمل برگزار می‌شود


رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل، از برگزاری سوگواره بصیرت عاشورا در دهه نخست ودوم ماه محرم به عنوان یکی ازبرنامه های محوری ومهم اداره در سطح بقاع متبرکه شاخص این شهرستان خبر داد.
حجت الاسلام محمد هادی بهرامی گفت: براساس رسالت و ماموریت اوقاف و امور خیریه در برگزاری مراسم عزاداری، ترویج قرآن و معارف اسلامی بر اساس نیات واقفان در بقاع متبرکه این مراسم در جوار بقاع متبرکه شهرستان آمل برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه در مراسم عزاداری حسینی باید بیشتر به سمت شعور حسینی برویم تا شور حسینی، گفت: بیش از ۷۰ درصد موقوفات آمل با نیت عزاداری امام حسین(ع) وقف شده است.
حجت الاسلام بهرامی رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل، افزود: در کنار برپایی محافل و مجالس عزاداری امام حسین(ع) در این ماه باید به اهداف قیام عاشورا توجه شود و در کنار شور حسینی، شعور حسینی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
حجت الاسلام بهرامی ادامه داد: مراسم سیاه‌ پوش کردن بقعه امامزادگان، سخنرانی، مداحی و قرائت زیارت عاشورا از شب اول محرم تا اربعین حسینی، توزیع بسته‌های فرهنگی بین عزاداران و برپایی خیمه‌ معرفت از جمله برنامه‌های ایام محرم در بقاع متبرکه است.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه در نخستین جمعه ماه محرم مراسم باشکوه جهانی شیرخوارگان حسینی با حضور بانوان به همراه خردسالانشان در بقاع متبرکه شاخص این برگزار می‌شود، مراسم معنوی سوگواره «احلی من العسل» برای جوانان و نوجوانان با همکاری اداره آموزش و پرورش در بقاع شاخص آمل می‌شود.

1403/04/18

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :