نخستین کنگره بین المللی رویکردهای نوین سبک زندگی، پیشگیری و درمان سرطان با حضور مهمانان داخلی و خارجی در آمل آغاز به کار کرد

نخستین دوره این کنگره بین المللی به همت کمیته آموزش و پژوهش انجمن آرین و دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دانشگاه شمال، بیمارستان شمال و پژوهشکده شمال انستیتو پاستور ایران، ۱۳ مهرماه شروع به کار کرده و تا ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲ در دانشگاه شمال آمل ادامه خواهد داشت.
دبیر اجرایی این کنگره بین المللی گفت: اهداف تشکیل این کنگره آشنایی پزشکان و پیراپزشکان با تازه های سرطان از زبان اساتید بین المللی و کشور است.
به گزارش صبح آمل نیوز، دکتر محسن آسوری به تولید محتوای عنوان یکی از محورهای اصلی اشاره کرد و اظهار داشت: دستاورد ویکی از محورهای اصلی این کنگره سبک زندگی و پیشگیری از سرطان تولید محتوای مناسب با اقشار جمعه است که کمیته آموزش و سلامت آرین این مهم را طی زمان برای عموم جامعه آماده می کند.
وی افزود:۱۸۱ مقاله از محققان داخلی و خارجی به دبیرخانه نخستین کنگره بین المللی رویکردهای نوین سبک زندگی، پیشگیری و درمان سرطان در آمل ارسال گردید که از این تعداد، ۱۶۷ مقاله مورد پذیرش قرار گرفت و در قالب ۶۶ سخنرانی و ۱۲۷ پوستر در هشت پنل ارائه خواهد شد.
دبیر اجرایی نخستین کنگره بین المللی رویکردهای نوین سبک زندگی و پیشگیری و درمان بیماری سرطان تصریح کرد: میهمانان ویژه این کنگره، محققین در حوزه سلامت و سرطان، پزشکان، داروسازان، دندانپزشکان، پرستاران، متخصصین مامایی، تربیت بدنی، زیست شناسی، محیط زیست، علوم آزمایشگاهی، پاتولوژیست ها از سراسر کشور هستند.
دکتر آسوری ضمن اظهار تاسف از افزایش تعداد بیماران سرطانی در آمل گفت:  متاسفانه شهرستان آمل در مقایسه با دیگر شهرهای استان با روند افزایشی تعداد بیماران سرطانی مواجهه است و آمار افزایشی یک سال گذشته درمقایسه با سال قبل تر از آن موید این موضوع است.
وی در پایان تاکید کرد: شرکت در این کنگره برای گروه‌های هدف دارای امتیاز بازآموزی لحاظ خواهد شد.

1402/7/15

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :