رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری:اجرای طرح ضربتی مقابله با قاچاق چوب در آمل


رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آمل از تشدید اقدامات حفاظتی در شهرستان آمل خبر داد و گفت: طرح ضربتی مقابله با قاچاق چوب توسط یگان حفاظت منابع طبیعی استان مازندران – ساری و شهرستان آمل با مشارکت پلیس امنیت اقتصادی استان و پلیس آگاهی شهرستان آغاز شد.
علی‌اصغر اسماعیل‌زاده افزود: باتوجه به اهمیت اقتصادی، اجتماعی و اکولوژیکی جنگل‌های هیرکانی و به جهت جلوگیری از قطع و تبدیل درختان ارزشمند، این طرح اجرا شد.
وی با اشاره به اقدامات حفاظتی و شناسایی مخفیگاه متخلفین افزود: در جریان تحقیقات و رصدهای حفاظتی طی چند شبانه‌روز، مأمورین یگان حفاظت منابع طبیعی و نیروی انتظامی، مخفیگاه و محل دپو چوب‌آلات جنگلی قاچاق را در منطقه امام‌زاده عبداله شناسایی کردند.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از ایمنا، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آمل ادامه داد: در این مرحله از طرح ضربتی مقابله با قاچاق چوب که بامداد امروز اجرا شد، مأمورین پلیس امنیت اقتصادی و آگاهی و یگان حفاظت منابع طبیعی استان و شهرستان و سرجنگلبانی امام‌زاده عبداله و شرکت مجری طرح حفاظت چوب و کاغذ، بالغ بر ۱۰ مترمکعب چوب صنعتی قاچاق و ۱۰ تن هیزم قاچاق کشف و توقیف کردند.
اسماعیل‌زاده تصریح کرد: علاوه بر کارگاه‌های چوب‌بری و مراکز دپوی چوب، بخشی از چوب قاچاق در پارکینگ یک منزل مسکونی کشف شد.
اسماعیل‌زاده با تقدیر از پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران و پلیس آگاهی شهرستان آمل گفت: اجرای این طرح ضربتی در سطح شهرستان ادامه خواهد داشت و برای متخلفین پرونده تخلف تنظیم و به مرجع قضائی ارسال خواهد شد.

1402/10/26

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :