فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران – ساری:۲۶ کارگاه متخلف قاچاق چوب در مازندران پلمب شد


فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران – ساری گفت: در سال جاری ۲۶ کارگاه غیرمجاز و متخلف قاچاق چوب آلات جنگلی در استان پلمب شد.
سرهنگ مجید زکریایی به فعالیت‌های یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران – ساری اشاره و اضافه کرد: در سال جاری هزار و ۳۹۴ فقره پرونده حمل غیر مجاز چوب آلات جنگلی و صنعتی تشکیل و در این راستا در سال جاری هزار و ۲۰۶ نفر شناسایی و دستگیر شدند.
وی با عنوان اینکه هزار و ۳۰۰ دستگاه خودرو از متخلفان شناسایی شد، گفت: همچنین ۴۴۱ مترمکعب چوب آلات صنعتی قاچاق نیز کشف شده است.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران – ساری کشف هزار و ۵۳۳ استر هیزم و هزار و ۱۹۰ کیلوگرم زغال غیر مجاز از برخی کوره‌داران کشف شده است، افزود: ۱۷۵ مورد اخطار به کارگاه‌های متخلف در استان داده و ۲۶ کارگاه متخلف نیز برای طبق دستور قضائی پلمب و تعطیل شدند.
سرهنگ زکریای با بیان اینکه بیش از ۴۳۰۰ فقره گزارش مردمی از طریق سامانه به منابع طبیعی ارسال شد، در بخشی از صحبت‌هایش به مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز اشاره کرد و گفت: در سال جاری ۸۲۱ فقره پرونده به مساحت ۲۰۹ هکتار اراضی جنگلی تشکیل شد.
وی پیشگیری ساخت و ساز و تصرف اراضی ملی را مهم‌ترین اهداف و برنامه‌ها بیان کرد و گفت: در سال جاری ۳۲۴ مورد ساخت و ساز غیر مجاز شناسایی و جلوی آن گرفته شد.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران اجرای احکام قضائی بر زمین مانده را از دیگر اقدامات بیان کرد و گفت: در سال جاری توانستیم ۱۱۲ فقره از احکام قضائی به جا مانده را با همکاری دستگاه ذی‌ربط اجرا کنیم و ۳۶۸ هکتار از اراضی جنگلی رفع تصرف شد.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، سرهنگ زکریای ‌گفت: در مجموع ۵۷۷ هکتار از اراضی ملی در سال جاری از تصرف متخلفان خارج و به بیت المال برگشت.

1402/12/15

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :