مدیرکل بهزیستی مازندران:۳۳۰ سالمند مازندران در مراکز شبانه روزی نگهداری می شوند


مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: ۳۳۰ سالمند استان در مراکز شبانه روزی و خانه های حمایتی نگهداری می شوند.
فریبا بریمانی اظهار داشت: سیاست سازمان بهزیستی به عنوان متولی سلامت اجتماعی در کشور، حضور مستقل سالمندان در محیط جامعه و در کانون خانواده است.
وی وجود سالمندان را موجب برکت در خانواده دانست و افزود: حضور سالمندان درخانواده ها بسیار ارزشمند است و در آموزه‌های دینی ما نیز به رعایت احترام و تکریم سالمندان تاکید شده است.
مدیرکل بهزیستی استان با بیان این مطلب که فرهنگ اسلامی و ایرانی ما نگهداری سالمندان را در خانواده می‌پسندد، تصریح کرد: در برخی موارد سالمندان نیاز به مراقبت و نگهداری ویژه دارند که این امر در مراکز سالمندان که با هدف کمک به سالخوردگان و بهبود زندگی آنها راه اندازی می‌شود، محقق می‌گردد.
بریمانی با توضیح اینکه ۳۳۰ نفر از سالمندان استان در مراکز نگهداری شبانه روزی و خانه‌های حمایتی نگهداری می‌شوند، عنوان کرد: ۷ مرکز شبانه روزی سالمندان در شهرستان‌های ساری، بابل، چالوس، رامسر و عباس آباد در حال فعالیت هستند که دو مرکز مخصوص بانوان، سه مرکز مخصوص بانوان و آقایان و دو خانه حمایتی به بانوان سالمند خدمات ارائه می‌کنند.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، وی ادامه داد: ۱۴ مرکز روزانه آموزشی توانبخشی سالمندی در ۱۱ شهرستان به ۸۳۰ سالمند خدمات ارائه می‌دهند.

1402/11/16

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :