سرپرست جهاد کشاورزی مازندران اعلام کرد:خرد شدن اراضی کشاورزی تهدید جدی در استان‌های شمالی


سرپرست جهاد کشاورزی مازندران گفت: تهدید جدی در استان‌های شمالی خرد شدن اراضی کشاورزی است و باید جلوی تغییر کاربری‌ها را بگیریم.
بابک مومنی خاطرنشان کرد: امروز در برنج در کنار سایر استان‌های تولیدکننده در مرزهای تامین خودکفایی هستیم، گندم و شکر نزدیک به مرز خودکفایی هستیم و در حوزه مرکبات ظرفیت‌های فعال صادراتی محقق شده است.
این مسئول ادامه داد: استان مازندران ۲.۵ درصد اراضی کشور را دارد و ۷.۸ تن محصولات کشاورزی را تولید می‌کند.
مومنی بیان کرد: امروز در تولید مرکبات کیوی و گل‌وگیاه به صادرات فکر می‌کنیم و در شیلات بالغ بر یک میلیون تن تولید را داریم.
وی عنوان کرد: اگر بخواهیم ظرفیت‌های بخش کشاورزی را رونق و به اهداف دولت در دستیابی به رشد اقتصادی هشت درصدی دست یابیم عملا باید ارتقای کمی واحدهای تولیدی نظیر توسعه گیاهان دارویی، ارتقای بهره‌وری و زیرساخت‌ها و نیز توسعه پایانه‌های صادراتی با استفاده از مناطق ویژه و ظرفیت‌های استانی در استان با جدیت دنبال شود.
سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: بالغ بر دو هزار اب‌بندان‌های استان مرمت و بهسازی شده است.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از بلاغ، وی اعلام کرد: باید ضریب توسعه دانش در کشاورزی افزایش یابد و باید از ظرفیت‌های علمی بهره ببریم.
سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران اذعان کرد: تهدید جدی کشاورزی استان‌های شمالی خرد شدن اراضی کشاورزی و تغییر کاربری فزاینده را به هر بهانه‌ای بگیریم چرا که مازندران تضمین کننده امنیت غذایی کشور است.

1402/11/10

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :