مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران:62 آملی در حوادث رانندگی مازندران جان باختند


امسال ۴۷۲ نفر در حوادث رانندگی مازندران جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲ درصد کاهش داشت.
مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت: در ۹ ماه امسال ۴۷۲ نفر در حوادث رانندگی استان جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد کاهش داشت.
دکتر عباسی افزود: بر اساس آمارها، ۳۸۵ نفر از تلفات تصادفات نه ماهه نخست امسال را مردان و ما بقی را نیز زنان تشکیل داده اند.
وی افزود: شهرستان‌ های دارای بیشترین تلفات حوادث رانندگی به ترتیب آمل با ۶۲، بابل با ۵۵ و ساری با ۵۱ فوتی و کمترین آن شهرستان میاندرود با ۳ فوتی گزارش شده است..
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران افزود: از ۴۷۲ کشته تصادفات ۹ ماهه، ۳۳۹ نفر در حوادث برون شهری و راه روستایی و ۱۳۳ نفر در حوادث درون شهری گزارش شده است.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای مازندران، عباسی ادامه داد: هزار و ۹۲۱ نفر طی ۹ ماهه امسال به علت مصدومیت ناشی از تصادفات رانندگی به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کرده اند که این رقم نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی، رعایت قوانین و مقررات رانندگی، از مهم‌ترین شاخصه‌های توسعه‌یافتگی و نشانه فرهنگ بالای ملی دانست وبرای کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی نسبت به رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی تاکید کرد و افزود: دستگاه‌ های اجرایی استان می‌توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمار‌های پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته‌ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند

1402/11/1

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :