معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل:حماسه ششم بهمن آمل، پایان مارکسیسم و سوسیالیسم در ایران بود


معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل، با تاکید بر اینکه حماسه مردم آمل خودجوش بود؛ گفت: معاندین نظام جمهوری اسلامی در آن طرف آبها معادلات غلطی را ارزیابی کردند و تصورشان این بود که با حمله به آمل مردم نیز با آنها همراه می شوند درحالی که تاریخ را خوب بلد نبودند و کمتر از ده ساعت طومار مارکسیسم در جمهوری اسلامی ایران بسته شد.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز، ذات اله زارعی در نشست با خبرنگاران که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه حماسه اسلامی ششم بهمن مردم آمل حماسه‌ای تاریخ ساز بود اظهار داشت: تسخیر آمل به لحاظ نظامی و اندیشه ای، تسخیر استانهای شمالی بود و آنها از نگاه دیگری که به منطقه داشتند حرکت خود را آغاز کردند.
وی عقبه فرهنگی تاریخی آمل را مهم دانست و افزود: آمل شهرستانی با قدمت 200 ساله در تشیع و اولین پایتخت علویان بعد از حکومت علی (ع) می باشد و دهها فرهیخته، عالم، فقیه و ادیب تقدیم جهان اسلام نمود.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل، یادآور شد: آمل از گذشته تاکنون خاستگاه علمای بزرگی چون علامتین بوده است لذا همیشه محل هجمه ها بود و حتی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی گروههای چپ در این شهر یک حضور پر رنگ تری داشتند و در سالهای اخیر هم هجمه های فرهنگی بیشتری صورت گرفته است.
زارعی، به تاثیر نامه رهبر انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: پیام تاریخی حضرت امام خمینی(ره) به گورباچوف رهبر شوروی سابق به عنوان یکی از قدرتهای برتر شرق در سیزدهم دی ماه سال ۶۷ توسط هیئتی به سر پرستی آیت ا…. جوادی آملی به گورباچف ابلاغ گردید و کمتر از سه سال پس از آن پیام تاریخی شوروی فرو پاشید و با این فرو پاشی تحولاتی در نظام بین الملل اتفاق افتاد.
وی خاطرنشان کرد: حماسه ششم بهمن برگ زرین در تاریخ پرافتخار درآمل و پایان مارکسیسم و سوسیالیسم در ایران بود.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل، تاکید کرد: حماسه ششم بهمن آمل حماسه بزرگی است و تنها منحصر به مردم آمل نیست و نباید در سطح شهرستانی به آن نگاه کرد بنابراین با پیگیریهای استاندار و دیگر مسئولان ستاد ششم بهمن به استانی ارتقاء یافت و به عنوان یک حماسه انشاءالله در تراز ملی به آن نگاه و پرداخته شود.
زارعی تصریح کرد: در شهرستان آمل بایستی ششم بهمن را به عنوان محوری ترین برنامه سال خود بدانیم و تمام ظرفیت های شهرستانی را در برگزاری هر چه بهتر این مراسم پای کار بیاوریم .
وی بیان داشت: ششم بهمن فقط یک روز نیست بلکه در یک هفته برنامه های خوبی برگزار خواهد شد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل، به نقش موثر رسانه ها اشاره کرد و گفت: رسانه ها نقش بسیار برجسته و مهمی در انتشار و انعکاس این رویداد بزرگ دارند لذا خبرنگاران با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و مکتوب باید در اطلاع رسانی و بازنشر خبرها نهایت تلاش شان را به کار گیرند تا بتوانیم بهترین برنامه های حماسه ششم بهمن را در طی سالهای بعد از انقلاب ثبت و ضبط و به یادگار داشته باشیم.

1402/10/27

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :

<