مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی:اختصاص اعتبار یک‌ هزار میلیارد ریالی به ۱۰۰ روستای مازندران


مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه این نهاد برای توانمندسازی روستا‌های استان پای کار است، متعهد شد که برای هر یک از ۱۰۰ روستای هدف در فاز نخست توانمندسازی، تا پایان سالجاری یک میلیارد تومان تأمین اعتبار کند.
غلامرضا صالحی اظهار داشت: توانمندسازی ۵۰۰ روستای استان مازندران که در گام اول ۱۰۰ روستا تا پایان سالجاری هدف‌گذاری شده است، گرچه بیشتر در بخش تعارضات و رفع تداخلات ارضی باید مشکلات خود را از پیش پای بردارد؛ اما نهادی چون بنیاد مسکن، با تمام توان برای عمران و آبادی قدم برداشته است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران گفت: از این ۱۰۰ روستا، ۵۲ روستا دارای اعتبار مصوب است که در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها برای آن برنامه‌ریزی شده است. علی‌اصغر آسمانی‌مقدم، با اعلام اینکه ۴۸ روستا فاقد اعتبار هستند که برای فرمانداران نامه زدیم تا در برنامه کاری آنها قرار بگیرد، این را هم اضافه کرد که برخی فرمانداران تمکین نکردند در حالی که به عنوان مشوق گفتیم که قیر رایگان هم در اختیار روستا‌های مشمول توانمندسازی قرار می‌دهیم.
وی اظهار کرد: در خصوص ۱۰۰ روستای هدف در فاز نخست توانمندسازی مد نظر استان، از محل اعتبارات ۱۴۰۲ پیش‌بینی لازم انجام شده است و قطعاً هم اقدام خواهد شد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران در پاسخ به این سوال استاندار مازندران که آیا یک میلیارد تومان برای هر روستا اختصاص داده می‌شود یا خیر، بیان کرد: بنیاد مسکن در این زمینه اهتمام دارد و حتما مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان را برای روستا‌های هدف در فاز نخست، تأمین می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران، آسمانی‌مقدم، یادآور شد: هر هفته جلسه کمیته فنی و کمیته تصویب در این اداره‌کل برای گره‌گشایی از مشکلات مردم برگزار می‌شود. تاکید سید محمود حسینی‌پور استاندار مازندران بر این است که ۱۰۰ روستای هدف توانمندسازی را تا زمان سفر دوم رئیس جمهور به استان به یک نقطه‌ای برسانیم به این دلیل که این طرح مورد استقبال مسوولان بالادستی قرار گرفته است. ‎

1402/9/22

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :