میزان بیکاری فارغ التحصیلان در مازندران بالا است

استاندار مازندران وضعیت بیکاری فارغ التحصیلان را در استان نسبت به میانگین کشوری نامناسب و بالا دانست و گفت: ۶۱.۶ درصد کارجویان را فارغ التحصیلان تشکیل می دهند.
سید محمود حسینی پور در شورای زنجیره ارزش استان مازندران با بیان اینکه بیکاری قشر فعال و فارغ التحصیل در کشور ۴۰ درصد ولی در مازندران ۶۱.۶ درصد است، افزود: این نشان می‌دهد که وضعیت مازندران نسبت به میانگین کشوری بدتر است و ۲۰ درصد با کشور تفاوت داریم.
وی خواستار تشکیل کارگروهی برای کاهش نرخ بیکاری دانش آموختگان شد و گفت: در حال حاضر در حوزه بیکاری افراد غیر تحصیل کرده مشکل چندانی نداریم زیرا در استان به نیروی کار زیادی نیاز داریم.
استاندار مازندران با بیان اینکه بسیاری شرکت‌های ما در حال حاضر نیازمند کارگر هستند، گفت: تأسیس شرکت‌های کارگری در استان می‌تواند بخشی از نیازها را بیان کند و این شرکت‌های کارگری باید نسبت به بیمه افراد و کارگران اقدام کند.
حسینی پور همچنین بر لزوم ساماندهی اتباع بیگانه برای ساماندهی بازار اشتغال تاکید کرد و گفت: تمامی شهرک‌های صنعتی ما با همکاری آموزش و پرورش هنرستان‌های در جوار کار ایجاد کنند و نیازهای این شهرک‌های صنعتی در این مراکز آموزش داده شود.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، وی با بیان اینکه ۷۰ درصد کشاورزان ما زیر مقطع ابتدایی سواد دارند، گفت: ایجاد هنرستان‌های کشاورزی برای ارتقای کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی در استان ضروری است و باید تعداد هنرستان‌های کشاورزی را در استان بالا ببریم.

1402/7/18

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :