فراهم شدن ایاب و ذهاب رایگان دانش آموزان استثنایی توسط شهرداری‌های مازندران

پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان مازندران، ایاب و ذهاب رایگان دانش آموزان استثنایی مورد بررسی قرار گرفت و استاندار مازندران شهرداری‌ها را مکلف به اجرای قانونی این موضوع کرد.
سید محمود حسینی در پنجمین شورای آموزش و پرورش مازندران که در استانداری تشکیل شد به عنوان رئیس این شورا، گفت: تمامی شهرداری ها، به ویژه شهرداری ساری در اسرع وقت نسبت به اجرای ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی اقدام کند.
حسین کمالی مدیر کل آموزش و پرورش مازندران نیز موضوع ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی را به عنوان یکی از دستورات دارای اولویت شورای آموزش و پرورش دانست و از اجرایی نشدن این مصوبه توسط مسئولان امر گلایه‌مند و خواستار اجرای فوری آن شد.
همچنین “علیرضا حمیدی” معاون خدمات شهری به عنوان نماینده شهرداری ساری نیز طی گزارشی در خصوص فراهم کردن ایاب و ذهاب رایگان دانش آموزان استثنایی اعلام کرد: در راستای اجرای این مصوبه الزامی برای شهرداری ساری وجود ندارد.
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی مازندران نیز با ارائه گزارش و مستندات کاملی مبنی بر الزام شهرداری ها برای اجرای ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی اظهار کرد: در بند «د» تبصره ۵ بودجه سال ۱۴۰۲ بندی قرار دارد که در بحث توسعه حمل و نقل عمومی داخل شهری بحث ایاب و ذهاب دانش‌آموزان استثنایی را هم در کنار این موضوع قرار داده و حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان منابعی را در قالب انتشار اوراق در اختیار گذاشتند که شهرداری با هماهنگی وزارت کشور بتواند این کارها را انجام دهد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایسنا، سید سروش ساداتی جمالی با اشاره به اینکه ۵۵ مدرسه با ۲۶۸۴ دانش آموز با نیازهای ویژه در مازندران فعال هستند، افزود: باید تمام تمرکز را برای تعلیم و تربیت این دانش آموزان داشته باشیم، ولی هزینه سرویس ایاب و ذهاب و درمان برای خانواده دانش آموزان با نیازهای ویژه بسیار کمرشکن است.

1402/7/4

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :