۲۳ درصد جان باختگان حوادث رانندگی درون شهری مازندران مربوط به موتورسواران است

رئیس پلیس راهور مازندران گفت: ۲۳ درصد جان باختگان ناشی از حوادث رانندگی درون شهری مازندران درحدود 6 ماهه نخست امسال مربوط به راکبان و ترک نشینان موتورسیکلت ها بوده است
سرهنگ نصرالله بیگلری در حاشیه توزیع کلاه ایمنی به موتورسوارهای قانونمند در روستای وسطی کلا شهرستان آمل اظهار داشت: بیشتر موتورسوارهایی که در این مدت در سطح شهرهای استان جان خود را از دست دادند بدون کلاه ایمنی و بدون تجهیزات لازم در حال تردد بودند.
وی به راکبان موتورسیکلت ها توصیه کرد حتما از کلاه ایمنی درزمان استفاده از وسیله نقلیه استفاده کنند که ایمنی جان فرد در زمان تصادفات می شود.
به گفته رئیس پلیس راهور مازندران نداشتن کلاه ایمنی و برخورد شدید ضربه سرموتورسوارها درزمان سانحه به سطح جاده، گاردریل ها و حتی خودروها بیشترین علت مرگ افراد است.
سرهنگ بیگلری به انجام اقدامات پیشگیرانه پلیس برای قانونمندترشدن راکبان موتورسوار درسطح استان اشاره کرد وگفت: از سه سال گذشته آموزش های خوبی در راستای ارتقای فرهنگ ترافیکی به موتورسواران در دستور کار پلیس در شهرستانها قرار گرفته و دراین مدت طرح توزیع کلاه ایمنی رایگان نیز به موتورسوارهای قانونمند درحال انجام است.
وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون تعداد یک هزار و۱۰۰ عدد کلاه ایمنی به راکبان موتورسوار استان اهداء شد و این روند تا پایان سال نیز ادامه خواهد داشت.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایرنا، رئیس پلیس راهور مازندران همچنین ازکاهش مدت زمان صدورگواهینامه با هدف ایجاد انگیزه برای علاقمندان استفاده از موتورسیکلت و همچنین راکبان بدون گواهینامه خبر داد وگفت: دراین راستا هشت آموزشگاه موتورسیکلت درشهرهای مازندران به ظرفیت هر دوره حدود یک هزار نفر ظرفیت سازی شده تا علاقمندان برای قانونمندترشدن استفاده از وسایط نقلیه اقدام کنند.

1402/6/30

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :