۱۳۵۰ روستای مازندران آبرسانی می شود

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران گفت: برای آبرسانی هزار و ۳۵۰ روستای استان چهار هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری می شود.
احمد توکلی در جلسه تشریح وضعیت آب شرب مازندران و عملکرد دولت سیزدهم در این بخش با بیان اینکه در دو سال گذشته دولت آیت‌الله رئیسی ۹۱۱ کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی و ۲۵۹ کیلومتر خط انتقال آب شرب اجرایی شده است، اظهار کرد: همچنین ۳۵ حلقه چاه آب شرب حفاری و ۳۴ هزار متر مکعب مخزن احداث و ۷۲ حلقه چاه با توان تولید آب ۹۶۰ لیتر بر ثانیه بهسازی و مهندسی مجدد شد.
وی ضمن قدردانی قدردانی از عملکرد شرکت آبفای مازندران با اشاره به اینکه آبرسانی به ۲۰۰ روستا در قالب ۱۹ طرح، با اعتبار ۳۳۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات فاز اول محرومیت زدایی در قالب قرارداد با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در حال اجرا است، افزود: تأمین ۲۰۰ کیلومتر لوله جهت آبرسانی برای ۱۰۰ روستا با استفاده از ظرفیت بنیاد حاج اکبر ابراهیمی خیر آبرسانی کشور و با مشارکت بسیج مهندسین سپاه کربلا و دهیاری‌ها و شوراها جهت اجرایی محقق شد.
سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران استفاده از ظرفیت بنیاد برکت جهت آبرسانی به ۶۷ روستا در قالب ۵ طرح با اعتبار ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیارد تومان را از دیگر اقدامات دولت در این بخش دانست و یادآور شد: فاز دوم محرومیت زدایی با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) برای ۲۰۰ روستا با مبلغ تقریبی هزار و ۵۰ میلیارد تومان عقد قرارداد شد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، توکلی با بیان اینکه با توجه به بالا بودن تعداد روستاهای دارای تنش آبی و فاقد تأسیسات آبرسانی در استان و پیگیری به عمل آمده تفاهم نامه همکاری بین استانداری مازندران و مسئول محرومیت زدایی سپاه کشور به نسبت ۳۰ درصد سهم استانداری و ۷۰ درصد سهم محرومیت زدایی قرارداد منعقد شد، تصریح کرد: این قرارداد جهت آبرسانی به هزار و ۳۵۰ روستا به مبلغ ۴ هزار میلیارد تومان منعقد شده است.

1402/6/21

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :

گفتگوی اختصاصی صبح آمل با خانم مهندس سمانه هندویی معاونت مالی و اداری شرکت های گروه هندویی و عضو هیئت امنای شهرک شهدای تشبندان محمودآباد: واقعیت این است که در دنیای امروز ‌ صدای مردان چنان بلند شده است که گاهی، شاید برای ایجاد تعادل، باید از مردها خواست تا کمی سکوت کنند تا صدای زنان موفق دنیا بهتر شنیده شود