سند فرهنگی مازندران رونمایی می شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با تاکید بر اولویت فرهنگ در عرصه حکمرانی تلاش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در این عرصه ستود و گفت: سند مهندسی فرهنگی رونمایی می شود.
روح الله سلگی در نشست با رؤسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران لزوم تدوین تقویم فرهنگی در مازندران را یادآور شد و با اشاره به نقش دبیری شورای فرهنگ عمومی شهرستان‌ها توسط رؤسای ارشاد که باید نگاه دقیق و مسئولانه ای به آسیب‌های این حوزه داشته باشند؛ افزود: اهتمام جدی برای تقویت فرهنگ بومی و محلی و ایجاد نشاط اجتماعی و غنای روز مازندران که به همت دولت سیزدهم در تقویم رسمی کشور به ثبت رسید، از مأموریت‌های مهم رؤسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی در این استان است.
وی با اشاره به چالش‌های فرهنگی مازندران افزود: تردیدی نیست که بخشی از چالش‌های پیدا و پنهان ما در حوزه فرهنگی تحت تأثیر نفوذ و طراحی فرهنگی دشمن با هدف انحطاط در استان‌های شمالی شکل گرفته است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران ادامه داد: القا سبک زندگی وارداتی و نفوذ و رسوخ خرده فرهنگ‌ها، چالش‌های عمده استان در حوزه فرهنگی به شمار می‌روند.
سلگی با انتقاد از بی تحرکی فرهنگی دولت‌های قبل در این استان خاطر نشان کرد: طی سالیان گذشته هیچ سند بالادستی استانی و نقشه راه فرهنگی در استان تدوین نشده است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، وی تصریح کرد: ظرف دو ماه آینده از اطلس فرهنگی و تا پایان سال جاری از سند مهندسی فرهنگی استان رونمایی خواهد شد.

1402/6/20

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :