جشنواره‌ها و رویدادهای بومی مازندران در تقویم گردشگری کشور ثبت می‌شود

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با اعلام این خبرگفت: ثبت رویدادها و جشنواره‌های بومی و محلی مازندران به عنوان یکی از ظرفیت‌های مهم گردشگری استان در بین رویدادهای رسمی گردشگری کشور در دستور کار قرار گرفته است.
مهدی اسحاقی اظهار کرد: یکی از برنامه‌های مهم ما برای رونق گردشگری مبتنی بر فرهنگ در مازندران، بهره‌گیری از ظرفیت رویدادها و جشنواره‌های بومی محلی و برندسازی این رویدادها در عرصه گردشگری است که کار شناسایی و دسته‌بندی این برنامه‌ها آغاز شده و تعدادی از آن‌ها نیز برای ثبت در سامانه و تقویم رویدادهای گردشگری کشور انتخاب شده‌اند.
وی افزود: تا کنون ۷۲ جشنواره و رویداد بومی و محلی مرتبط با فرهنگ، مناسبت‌های بومی، محصولات کشاورزی و صنایع دستی در مازندران شناسایی و دسته‌بندی شده که در تلاشیم تا این رویدادها را در تقویم و سامانه رویدادهای گردشگری کشور به ثبت برسانیم.
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران تصریح کرد: در گام نخست از ۷۲ جشنواره و رویداد شناسایی شده در مازندران، ۱۵ رویداد برای ثبت در تقویم رویدادهای گردشگری کشور به اداره ترویج و رویدادهای دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی پیشنهاد شدند.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایرنا، اسحاقی رونق بوم‌گردی در مازندران را یکی از فرصت‌های مهم برای اقتصاد گردشگری این استان عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ۳۵۹ اقامتگاه رسمی و مجوزدار بوم‌گردی در مازندران وجود دارد که این تعداد خوشبختانه با استقبال موجود در استان رو به افزایش است.

1402/6/19

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :