آغاز شناسایی ساختمان‌های ناایمن در مازندران

شناسایی ساختمان‌های نا ایمن در شهر‌های بالای ۲۰۰ هزار نفر مازندران آغاز شده است و واحدهای با ناایمنی بالا پلمب خواهند شد.
معاون عمرانی استاندار مازندران از آغاز طرح شناسایی ساختمان‌های ناایمن در شهر‌های بالای ۲۰۰ هزار نفر استان خبرداد و یادآورشد: در این شهر‌ها ساختمان‌های مرتفع با جمعیت بالا و اماکن عمومی که امنیت مردم را به خطر می‌اندازد و احتمال فرونشست و رانش را دارند در الویت شناسایی قرار بگیرند.
رضا علیخانی با بیان اینکه بنا‌های قدیمی و تاریخی که ناایمن هستند، ایمن سازی شوند، گفت: هم زمان نیز اصلاح بافت فرهنگی و تاریخی این اماکن برای ایجاد مرکز تفریحی و تجاری انجام شود.
وی با اشاره به اینکه دلایل نا ایمن بودن ساختمان‌ها که بر اساس شاخص‌های اعلام شده تعیین شد است باید برای آنها تصمیم گرفته شود تا کار آغاز گردد، افزود: تصمیم گیری برای ساختمان‌های شهرستان‌ها از جلسات بعد با حضور شهرداران آغاز می‌شود.
معاون عمرانی استاندار مازندران از بررسی ۳ موضوع ساختمان‌های ناایمن، فرونشست و حریق در کارگروه خبر داد و گفت: ساختمان‌ها به سه دسته ویژه، مهم و حساس تقسیم می‌شوند و الویت با ساختمان‌های بلند مرتبه و مهم است تا در جلسات کارگروه مطرح شود.
علیخانی با بیان اینکه کمیته پایش ساختمان‌های ناایمن راه اندازی و فعال شود، افزود: آمل، بابل، قائم‌شهر و ساری ۴ شهر الویت اجرای طرح است و آغاز کار از ساری به عنوان مرکز استان خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه همه جوانب از مسائل معیشتی و کسب و کار نیز در حین مطالعات ساختمان‌ها دیده می‌شود، تصریح کرد: تصمیمات باید مبنای بر عقل، خرد و تجربه باشد و ساختمان‌ها از لحاظ فنی و عمرانی به صورت دقیق بررسی شود.
علیخانی از رصد و پایش ساختمان‌های ناایمن در شهرستان‌ها و کدگذاری و لکه گذاری جهت طرح در کارگروه تصمیم گیری برای آن‌ها خبر داد و یادآورشد: ساختمان‌های با ناایمنی بالا پلمپ خواهد شد و دستگاه‌های نظارتی و قضایی نیز جهت بررسی دقیق به کارگروه دعوت می‌شوند.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وی گفت: تمامی جوانب از تاسیسات تا ابنیه بررسی و از افراد بهره بردار در این ساختمان‌ها نیز کسب اطلاعات می‌شود تا نقاط بحرانی و ایرادات ساختمان به صورت اصولی و ریشه‌ای شناسایی شود.

1402/2/28

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :