کشاورزان مازندرانی با دپوی برنج در کارخانجات بی انگیزه شدند


عضو هیأت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: کشاورزان مازندران به خاطر دپو شدن برنج در کارخانجات با بی انگیزگی کامل وارد فصل زراعی جدید شدند.
ولی الله فرزانه اظهار کرد: برنج یکی از بحث‌های جدی این روزهای نمایندگان مجلس است که دپوی آن در انبارها دغدغه کشاورزان استان‌های شمالی کشور محسوب می‌شود تا حدی که هر نماینده مردم در تریبون مجلس گله‌گذاری کشاورزان را به گوش هیأت دولت و رئیس جمهور می‌رساند.
وی با اشاره به دو اتفاق مهم در زمینه برنج، گفت: در نخستین گام وزیر جهادکشاورزی برکنار شده و سرپرست جدید معرفی شد تا به بررسی جدی بپردازد و تذکرات نمایندگان مجلس در رابطه با استیضاح و عزل وزیر گذشته ثمربخش بود.
عضو هیأت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: در گام دوم نیز رئیس جمهور پس از تذکرات بی‌شمار نمایندگان مجلس درباره مسئله برنج این مهم را در هیأت دولت مطرح کرد و امیدواریم شاهد خبرهای خوبی در نخستین روزهای فصل کاشت و داشت برای برنج کاران و کشاورزان باشیم.
فرزانه با اشاره به اینکه در روزهای گذشته خطاب به رئیس جمهور در صحن مجلس اعلام کردم که امسال کشاورزان مازندران به خاطر دپو شدن برنج در کارخانجات با بی‌انگیزگی کامل وارد فصل زراعی جدید شدند، یادآور شد: پس از تذکرات لازم رئیس جمهور هم در هیأت دولت دوباره موضوع را مطرح کرده و در دستور کار قرار داد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از کار بسیار نامناسبی که وزیر جهادکشاورزی گذشته انجام داد این بود که در شهریور ماه سال قبل اعلام کرد که واردات برنج به داخل کشور آغاز شده است که این خبر یک شوک جدی به کشاورزان بود.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از فارس، نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: این مهم به نوعی عرضه به روی عرضه روانه کرد زیرا با بیرون آمدن برنج کشاورزان در فصل برداشت داخلی خود یک عرضه است و در مقابل واردات برنج خارجی در فصل برداشت برنج داخلی عرضه دوم محسوب می شود که بر سر برنجکاران زده شده است.

1402/2/9

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :