جلوگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز نيازمند پيگيري همه دستگاه ها است

نماينده استاندار مازندران در مبارزه با جنگل خواري:
جلوگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز نيازمند پيگيري همه دستگاه ها است
نماينده ويژه استاندار مازندران در حوزه مبارزه با جنگل خواري و ساخت و سازهاي غيرمجاز گفت: جلوگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز نيازمند پيگيري همه دستگاه ها است.
به گزارش صبح امل و به نقل از روابط عمومی فرمانداری آمل، ناصر اکبرزاده در ستاد مبارزه با جنگل خواري و ساخت و سازهاي غيرمجاز شهرستان آمل كه با حضور فرماندار اين شهرستان برگزار شد، با اشاره به اينكه موضوع داراي اهميت براي استان مازندران و مجموعه مديريتي آن، حفظ منابع طبيعي اين استان است، تصريح كرد: تعرضات امروز به منابع طبيعي و جنگل هاي مازندران، ناشي از فعاليت ها و بي توجهي ها در دهه هاي گذشته است اما امروز مردم مي خواهند بدانند كه ما در مبارزه با اين امر چه كرده ايم.
وي با بيان اينكه اراضي مهم و حياتي براي مازندران نبايد تبديل به ويلا و ساختمان شود، تصريح كرد: اين امر زماني محقق مي شود كه ساخت و سازهاي قبلي تعيين تكليف و راهكارهاي قانوني براي جلوگيري از آن تعيين شود.
نماینده استاندار مازندران در مبارزه با جنگل خواری با اشاره به اينكه برخي مناطق در استان مازندران مانند بخش لاريجان و امامزاده عبدالله(ع) داراي ساخت و سازهايي هستند كه بايد تعيين تكليف شده و نتايج آن براي مردم گزارش شود، بيان كرد: مردم بايد در اين حوزه آگاهي هاي لازم را داشته باشند و در اين زمينه هم الزامات قانوني را بدانند و هم نتايج ساخت و ساز غيرمجاز برايشان روشنگري شود.
فرماندار ويژه شهرستان آمل نيز در سخناني با اشاره به اينكه بسياري از قوانين در حوزه ساخت و سازهاي غيرمجاز نياز به الزامات و موارد قانوني دارد و در حيطه وظايف شهرستان نيست، بيان كرد: هم امر ساخت و هم امر مبارزه با آن نياز به كمك دستگاه هاي بالادستي دارد و در بسياري موارد بايد تكاليف قانوني روشن شده و دستگاه هاي شهرستاني در اين زمينه اختيار تام داشته باشند.
سید عباس حسینی بر ضرورت توجه ملي و استاني به حوزه ساخت و ساز و نيز كمك به مديران شهرستان در حوزه ساخت و سازهاي غيرمجاز تاكيد كرد: همگرايي دستگاه ها در اين حوزه منجر به اتفاقات خوبي در حفظ زيست بوم و جغرافياي استان خواهد شد.

1401/12/8

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :