نظام الکترونیک سلامت در مناطق روستایی اجرایی می شود

معاون علوم پزشکی مازندران؛
نظام الکترونیک سلامت در مناطق روستایی اجرایی می شود
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از اجرا شدن نظام الکترونیک سلامت در مناطق روستایی و شهرهای با جمعیت بالای ۲۰ هزار نفر خبر داد .
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در دومین جلسه ستاد اجرایی برنامه پزشک خانواده شهری و نظام ارجاع استان با اشاره به اینکه موضوع اصلی شکل گیری و اجرای پزشک خانواده نظام ارجاع است گفت: این برنامه مورد تاکید وزارت بهداشت است و باید به گونه ای باشد که اجرای آن منافاتی با روح برنامه پزشک خانواده نداشته باشد.
به گزارش صبح آمل و به نقل از استادنیوز، دکتر عباس علی پور با اشاره به اینکه در گام اول برنامه نظام ارجاع که مقدمات اجرای آن در حال انجام است مبنا خدمت در مناطق روستایی و شهرهای با جمعیت زیر ۲۰ هزار نفر بر اساس انتساب شناور است اضافه کرد: تا زمان آماده شدن کامل مسیر ارجاع درمانی و برای جلوگیری از آسیب به مردم امکان پذیرش بیماران از مسیر غیر ارجاع طبق روال گذشته فراهم است.
وی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی می شود تا در این مسیر از جیب مردم پرداخت اضافی صورت نگیرد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به ارائه شیوه‌نامه و چک‌لیست جدید پایش و نظارت بر عملکرد پزشکان خانواده در استان گفت: تیم پایش های استانی و شهرستانی بر عملکرد پزشکان خانواده در بازه زمانی از یک تا ۳ ماه بازدید کرده و به عملکرد آنان امتیاز می دهند .
رئیس مرکز بهداشت استان نظارت در محورهای اجرایی و فنی را بخشی از فرایند نظارت و پایش عملکرد پزشکان خانواده عنوان کرد و افزود: همچنین فعالیت و اقدامات در حوزه افزایش فرزند آوری، نجات جان مادران باردار، جلب مشارکت خیرین و همکاری در ارائه خدمات واکسیناسیون از موضوعات تشویقی پزشکان خانواده است.

1401/11/13

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :