پوشش بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در دولت سیزدهم در مازندران ۴۰ درصد افزایش داشته است

استاندار مازندران:
پوشش بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در دولت سیزدهم در مازندران ۴۰ درصد افزایش داشته است/ روستاها تمدن ساز هستند و توسعه را از روستا باید آغاز کرد
استاندار مازندران در همایش ملی روستا و عشایر در تهران از افزایش ۴۰ درصدی پوشش بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در دولت سیزدهم در مازندران خبر داد. ‎
به گزارش صبح آمل و به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران، سیدمحمود حسینی پور، در همایش سراسری روز ملی روستا و عشایر با اشاره به هویت بخشی و توجه خاص امام خمینی (ره) به روستاها، اظهار داشت: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی شخصیت بزرگی بود که بعد از انقلاب به روستاهای ما هویت داد.
وی افزود: روستاهای ما از گوشه نشینی و عزلت به متن آمدند و بسیاری از کسانی که امروزه در حوزه‌های مختلف و المپیادهای بین‌المللی موفقیت‌های بزرگ کسب کرده‌اند از مناطق روستایی برخاسته‌اند.
استاندار مازندران با مقایسه وضعیت خدمات رسانی به روستاییان در کشورهای اروپایی، گفت: با توجه به اینکه برخی روستاها در این کشورها در استفاده از برق جیره بندی و دیگر امکانات محرومیت دارند، در استان مازندران بیشتر از ۹۵ درصد روستاها حتی در مناطق صعب‌العبور به خط لوله گاز دسترسی دارند.
حسینی پور افزود: با روی کار آمدن دولت سیزدهم برای روستاها سیاست گذاری شده و بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر یکی از بزرگترین تحولاتی است که در این دولت اتفاق افتاد و در طول یک سال گذشته بالای ۴۰ درصد افزایش پوشش بیمه اجتماعی با ریل گذاری درست در این استان را شاهد بودیم.

وی با گلایه‌مندی از معرفی نادرست روستاها، بیان داشت: روستاها تمدن ساز هستند و مصداق بارز آن حضرت آیت‌الله‌العظمی کوهستانی، شخصیت بزرگ و مرجع فقهی و علمی جهان اسلام از دل روستای کوهستان و همچنین دیگر علمای کرام و بزرگوار نظیر آیت الله‌العظمی حسن زاده آملی و ادبا و شعرای بزرگ همچون نیما یوشیج از دل روستاها بیرون آمده اند.
استاندار مازندران با بیان اینکه توسعه را از روستا باید آغاز کرد، گفت: اتفاق خوب این است که وظیفه داریم با برگزاری چنین همایش‌ها و جلساتی این پندار را در مسولین و مقامات نهادینه کنیم که بزرگترین تولیدکنندگان روستاییان هستند و این پندار می تواند در کشور تبدیل به گفتمان همراه با عمل شود و در نهایت به رفتار و تولیدات صنعتی منجر خواهد شد.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :