بیش از۳۲هزارپرونده قضایی درآمل امحا شد

رئیس کل دادگستری استان مازندران:
بیش از۳۲هزارپرونده قضایی درآمل امحا شد
رئیس کل دادگستری استان مازندران با اعلام این خبر گفت: در شش ماه نخست سال ۳۲هزار و ۵۰۰ پرونده غیرضروری درحوزه قضائی آمل امحا شد.
به گزارش صبح آمل و به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام محمدصادق اکبری در بازدید از بایگانی راکد و برخی از شعبات دادگستری و دادسرای شهرستان آمل در جریان نحوه برخورد و روند رسیدگی قرار گرفت و نسبت به تقویت نقاط قوت و شناسایی نقاط ضعف و رفع ایرادات و نواقص، ارشادات لازم را داشت.
وی همچنین ضمن بازدید از دفتر اجرای احکام دادگستری و دادسرای شهرستان آمل وضعیت آماری پرونده های شعب، وقت های رسیدگی و تعیین اوقات نظارت، رسیدگی و اوقات احتیاطی، دلایل افزایش پرونده ها و علت اطاله دادرسی ها که از اهمیت ویژه ای برخوردار است بررسی و بر بهبود وضعیت آمار، تعیین وقت های مناسب و زود هنگام و پرهیز از تعیین اوقات طولانی تاکید کرد.
رئیس کل دادگستری استان مازندران در جریان این بازدید ضمن تقدیر از همکاران دادگاه و دادسرا بر تداوم هرچه بهتر روند بایگانی پرونده ها و رسیدگی به پرونده های مهم و حفظ حقوق شهروندی تاکید کرد.
حجت الاسلام اکبری گفت: در شش ماه نخست سال ۳۲هزار و ۵۰۰ پرونده غیرضروری درحوزه قضائی آمل امحا شد و همچنین حدود یکصد هزار پرونده قبل از سمپ (سامانه مدیریت پرونده قضایی) مانده بود که درحال فرم گذاری و پالایش است که در کمترین زمان ممکن نیز نسبت به بازبینی و فرم گذاری و پالایش این پرونده ها اقدام لازم صورت خواهد گرفت.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :