مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبر داد:تحصیل ۴۵ درصد دانش‌آموزان مازندرانی در رشته‌های فنی


مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با تاکید بر لزوم توجه به مهارت‌آموزی در مدارس گفت: ۴۵ درصد دانش‌آموزان در استان در رشته‌های فنی مشغول هستند.
حسین کمالی، با بیان اینکه آموزش و پرورش تنها نهادی است که سطح جامعه‌پذیری آن بسیار زیاد است و بدون کمک مردم و نهادها نمی‌تواند سرپا بماند، اظهار کرد: آموزش و پرورش در همه کشورها از سوی مردم و نهادها مورد حمایت قرار می‌گیرد.
وی با تاکید بر اینکه وضعیت کنونی آموزش و پرورش نشان‌دهنده وضعیت هر کشور است، افزود: اینکه دانش‌آموزان در چه فضای مشغول به تحصیل هستند بسیار مهم است و در آینده تاثیرگذار است.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه آینده کشور به ساخت کارخانه، پل و جاده نیست، گفت: هرچند اینها مهم هستند اما همه اینها از دل آموزش و پرورش بیرون می‌آید و این وزارتخانه نیروهای انسانی ماهر که آینده‌ساز هستند را می‌سازد.
کمالی با تاکید بر اینکه هر چه بیشتر به آموزش و پرورش توجه شود آن کشور توسعه بیشتری پیدا می‌کند،به نقش مهم خیّرین پرداخت و گفت:در زمان جنگ این خیّرین هرجا نیاز کشور بود ورود پیدا کردند و در حال حاضر نیز هرجا نیاز باشند حضور می‌یابند.
مدیر کل آموزش پرورش مازندران آینده روشن کشور را در گرو داشتن نیروی انسانی ماهر دانست و گفت: این استان در حوزه مهارت‌آموزی پیشگام است و با اینکه میانگین کشوری 39 درصد رشته‌های فنی است اما در مازندران این عدد 45 درصد است.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از بلاغ، کمالی رویکرد آموزش و پرورش را مهارت‌آموزی عنوان کرد و یادآور شد: در حال حاضر خیّری که قرار است هنرستان چالوس را بسازد در سه نقطه دیگر استان نیز احداث خواهد کرد که جای تقدیر دارد.

1402/11/24

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :