سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران:مسیر دسترسی روستای علی آباد چمستان ایمن سازی می شود


سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران گفت: ایمن سازی مسیر دسترسی جدید روستای علی آباد بخش چمستان تا ساخت پل اصلی در دستور کار قرار می گیرد.
احمد توکلی پس از بازدید از منطقه بحرانی و سیل زده بخش چمستان شهرستان نور در روستای علی آباد، با بیان اینکه در پی بارندگی شدید امروز، پل روستا تخریب شد، اظهار کرد: در این سیل جاری شده، حجم آورد رودخانه بالا بود و پل روستا تاب آوری این حجم از سیل و آورد در مسیر رودخانه را نداشت و تخریب شد.
وی رودخانه روستای علی‌آباد بخش چمستان نور را طغیانی دانست که با بارندگی اخیر سرکش بودن آن نمایان شد، افزود: عمده رودخانه‌های استان در زمان باران‌های سیل آسا طغیانی و خطرناک می‌شود و به همین دلیل مازندران از استان‌های سیل خیز کشور است و لزوم احداث سدهای تنظیمی کوچک مقیاس برای کنترل سیلاب‌ها و ذخیره آب اجتناب ناپذیر است.
سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران از قطع راه ارتباطی شمال به جنوب روستا علی‌آباد در پی تخریب پل روستا خبر داد و یادآورشد: البته خطوط انتقال برق، آب و گاز روستا نیز دچار خسارت شد که با حضور عوامل شرکت‌های آب و برق و گاز، شبکه تأسیسات و خدمات رسانی در حال مرمت و اتصال مجدد است‌.
توکلی با اشاره به اینکه از لحظه نخست حادثه، فرماندار شهرستان و عوامل امدادی و عملیاتی در محل حادثه حضور یافتند، تصریح کرد: برای بررسی دقیق حادثه و تصمیم گیری برای رفع کامل مشکل اهالی روستا، در نقطه بحران حضور یافتیم و دکتر حسینی‌پور استاندار مازندران نیز تاکید بر رفع هرچه سریع‌تر مشکل اهالی داشتند.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، وی از شناسایی جاده جایگزین برای روستا خبر داد و خاطرنشان کرد: جاده شناسایی شده به صورت آب نما است و پس از ایمن سازی، دسترسی شمال و جنوب روستا را محقق می‌کند و دستگاه‌های مربوطه عملیات بازگشایی و مناسب سازی آن را انجام خواهند داد.
سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران با بیان اینکه ستاد بحران و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با استقرار در محل، از فردا مشخصات فنی لازم راه دسترسی جدید را مطالعه خواهند کرد، گفت: ساخت پل تخریب شده روستا نیز بر اساس برنامه، آغاز خواهد شد و سعی بر آن است تا در حداقل زمان ممکن به بهره‌برداری برسد.

1402/9/28

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :