مدیرکل راهداری مازندران:۹۰ سرعتکاه جدید در راه های مازندران احداث شد


مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران از احداث سرعتکاه در ۹۰ نقطه و آشکار سازی و استانداردسازی سرعتکاه موجود در ۷۰ نقطه از راه‌های استان خبر داد.
حسن جهانیان اظهار کرد: ۹۰ نقطه دارای تصادف در سطح محورهای ارتباطی مازندران در طول سال جاری با احداث شرکت آسفالتی، آزادسازی شد.
وی تصریح کرد: ۷۰ نقطه دارای سرعتکاه بوده که اصلاح هندسی، رنگ آمیزی و نصب علائم انجام گرفت و در ۹۰ نقطه جدید با هدف آرام سازی ترافیک، سرعتکاه احداث شد.
به گفته جهانیان اقدامات انجام شده با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال انجام شد که در صورت تأمین اعتبار سایر نقاط نیز اصلاح خواهند شد.
وی ادامه داد: با توجه به بالا بودن نرخ فوتی‌های عابران پیاده در راه‌های مازندران و وجود دسترسی‌های متعدد در حاشیه راه‌ها، کنترل و مدیریت تردد ایمن عابران پیاده نیازمند آرام سازی ترافیک در محدوده رفت و آمد این دسته از کاربران جاده‌ای است.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران خاطرنشان کرد: با توجه تراکم جمعیتی و تردد بالای وسایل نقلیه عبوری در مازندران و همچنین موقعیت خاص جغرافیایی استان به عنوان یکی از مهم‌ترین قطب‌های گردشگری کشور، به منظور تردد ایمن همه کاربران جاده‌ای و کاهش تعداد و شدت تصادفات رانندگی، اقدامات لازم برای آرام سازی ترافیک در محورهای اصلی و فرعی انجام می‌پذیرد.

وی افزود: با عنایت به اینکه سرعت غیرمجاز و به تبع آن عدم توانایی کنترل وسیله نقلیه یکی از مهم‌ترین علل وقوع سوانح رانندگی ناگوار بوده اجرای آرام سازهای ترافیکی نظیر نصب سرعتکاه‌های آسفالتی استاندارد و تابلوهای هشدار دهنده کاهش سرعت در مراکز جمعیتی و قبل از بریدگی‌های محورهای اصلی و فرعی و سایر مناطق مستعد وقوع تصادف، در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.

1402/12/28

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :