فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران:حفاران غیر مجاز آثار باستانی در مازندران زمینگیر شدند


فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از ردگیری و شناسایی هفت حفار غیر مجاز آثار باستانی در شهرستان نوشهر خبر داد و گفت:‌ این افراد توسط ماموران یگان حفاظت دستگیر شدند.
محمد رضا کردان اظهار داشت: در پی اخبار واصله از سوی میراث بانان افتخاری مبنی بر تعدادی افراد ناشناس در منطقه کجور که در حال انجام به حفاری غیر مجاز بودند بلافاصله ماموران یگان حفاظت با هماهنگی و دستور قضایی به‌همراه عوامل انتظامی به منطقه عزیمت شدند.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از ایرنا، وی ادامه داد: پس از بررسی، صحت و سقم خبر، در یک عملیات غافلگیرانه ماموران یگان حفاظت توانستند حفاران غیر مجاز را دستگیر و یک دستگاه فلزیاب به‌همراه آلات و ادوات حفاری کشف و ضبط کنند.
فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران گفت: در این‌ رابطه هفت نفر با هویت معلوم دستگیر شدند و پرونده به‌منظور سیر مراحل قانونی تحویل مراجع ذی‌صلاح قضایی شد.

1402/11/29

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :