مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران:شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر سینمادار می شوند


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: مجتمع‌های فرهنگی هنری در شهر‌های بالای ۱۰۰ هزار نفر مجهز به سالن سینمایی می‌شوند.
احسان آهنگر در حاشیه اکران فیلم‌های چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر گفت: دولت در جهت عدالت فرهنگی مصمم است تا مجتمع‌های فرهنگی هنری در شهر‌های بالای ۱۰۰ هزار جمعیت و فاقد سینما، مجهز به سالن سینمایی شوند و در استان نیز این پیگیری صورت گرفته است.
وی با اشاره به رویکرد عدالت‌محور در حوزه فرهنگ و هنر، به دلیل اکران همزمان فیلم‌های فجر در مراکز استان‌ها و استان تهران، از توجه ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون وزیر و رییس سازمان سینمایی کشور قدردانی کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به نمایش فیلم‌های فجر در این هفت روز گفت: فیلم‌های خوبی به نمایش گذاشته شد که ترکیبی از آثار کارگردانان فیلم اولی و فیلم دومی و کارگردانان پیشکسوت است و هر کدام مخاطبان خاص خود را دارد.
آهنگر با بیان اینکه سینما به عنوان هنر هفتم جای خود را در سبد فرهنگی مردم پیدا کرده است، گفت: در بخش سالن‌سازی و احیای سینما‌ها اقدامات خوبی صورت گرفته است و در استان مازندران نیز پیگیر شدیم که در شهر‌های بالای ۱۰۰ هزار جمعیت که فاقد سینما بوده و دارای مجتمع فرهنگی هنری هستند، سالن سینما داشته باشیم.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل ازخبرگزاری صدا و سیمای مازندران، وی تصریح کرد: در حال حاضر استان مازندران دارای ۱۴ سینما با ۲۴ سالن و بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ صندلی است.

1402/11/23

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :