مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران:با ساماندهی اقامتگاه ها چادر خوابی در مازندران به طور کامل حذف خواهد شد


مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از جدیت برای اجرای طرح ساماندهی مراکز اقامتی غیر رسمی این استان در آستانه تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ خبرداد.
حسین ایزدی افزود:‌ مراکز اقامتی غیر رسمی شامل خانه، ‌ویلا، ‌زائرسراه، ‌پلاژ های ساحلی، ‌چادرخواب ها و کمیپینگ ها هستند که بخاطر اینکه مالکیت آنها شخصی و در اختیار افراد است در حال حاضر کنترل و نظارتی بر فعالیت آنها وجود ندارد.
وی ادامه داد: شناسنامه دار و ساماندهی نبودن این مراکز منجر به بروز مشکلاتی در روند ارائه خدمات به مسافران می شده است که از آن جمله دریافت قیمت های نامتعارف اقامت است.
مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران گفت:‌ برنامه داریم تا در آستانه نوروز ۱۴۰۳ از بستر موجود در درگاه ملی ثبت اطلاعات برای ساماندهی این نوع مراکز اقدام کنیم.
ایزدی از صاحبان این نوع اقامتگاه ها خواست تا برای ثبت اطلاعات و درخواست مجوز در درگاه ملی ثبت اطلاعات اقدام کنند و پس از بررسی کارشناسی از نظر فنی، ‌موقعیت مکانی و دسترسی ها مجوز صادر می شود.
به گفته وی در این سامانه وضعیت اقامتگاه در ۱۲ آیتم مورد برررسی قرار می گیرد از جمله دارا بودن سند مالکیت، ‌ مناسب بودن وضعیت فنی ساختمان از نظر ایمنی و نیز وجود راه دسترسی مناسب است.
مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران ادامه داد:‌ در حال حاضر آماری از تعداد اقامتگاه های غیررسمی در مازندران وجود ندارد اما مشاهدات وبررسی ها نشان می دهد چندین برابر ظرفیت اقامتگاه رسمی در این استان فضا موجود است.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از ایرنا، ایزدی اظهار داشت:‌ با ساماندهی این اقامتگاه ها و ورود سازمان دهی شده آنها به عرصه پذیرش و اقامت مسافران قول می دهم چادر خوابی در مازندران به طور کامل حذف خواهد شد.

1402/11/23

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :