کمترین نرخ بیکاری مازندران در کارنامه دولت سیزدهم ثبت شد


داده‌های آماری نشان می‌دهد که مازندران از بین ۳۱ استان کشور، کمترین نرخ بیکاری مردان در فصل پاییز امسال را با ۲.۷ درصد به خود اختصاص داده است. ‎
طبق داده‌های آماری که استانداری مازندران آن را منتشر کرده است، نرخ بیکاری مردان در پاییز امسال در سطح کشور ۶.۲ درصد عنوان شد و پس از مازندران که کمترین نرخ را با ۲.۷ به خود اختصاص داده است، یزد با ۳.۲، ایلام با ۳.۴، خراسان جنوبی با ۳.۵، سمنان با ۳.۶ تهران با ۴.۳، خراستان رضوی با ۴.۶، آذربایجان شرقی با ۴.۷، خراسان شمالی با پنج، گیلان با ۵.۲، مرکزی با ۵.۵، زنجان با ۵.۶، کرمان و قزوین هر کدام با ۵.۸ و فارس نیز با ۵.۹ درصد کمترین نرخ بیکاری مردان در پاییز امسال را به خود اختصاص داده اند.
همچنین طبق این داده، از بین ۳۱ استان کشور، سیستان و بلوچستان با ۱۲.۳ درصد بیشترین نرخ بیکاری مردان در پاییز امسال را در اختیار دارد و پس از آن هرمزگان با ۱۰.۴، کرمانشاه با ۹.۶، لرستان با ۹.۴، کردستان با ۹.۳، چهار محال و بختیاری با ۹.۲، خوزستان با ۸.۵ و گلستان با ۸.۴ درصد بیشترین نرخ بیکاری مردان در پاییز امسال را به خود اختصاص داده اند.
در نمودار دیگر تغییرات سهم مردان از اشتغال بخش خدمات در تابستان امسال نسبت به فصل بهار، مازندران با چهار درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است و پس از آن فارس با ۳.۷، همدان با ۲.۶، یزد با ۱.۸ در جایگاه بعدی قرار دارند و کمترین تغییرات سهم مردان از اشتغال بخش خدمات در طی ایام یاد شده نیز با ۰.۱ در اختیار گلستان و آذربایجان شرقی با ۰.۷ و آذربایجان غربی با ۰.۸ در جایگاه بعدی هستند.
براساس آخرین نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در بهار امسال که توسط مرکز آمار ایران صورت گرفت، نرخ بیکاری در مازندران ۱.۸ درصد کاهش اما نرخ مشارکت اقتصادی افزایش داشته است.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران، مجموعه دولت سیزدهم در مازندران با تلاش‌های بی‌وقفه خود توانست در راستای رشد اقتصادی، بهبود فضای کسب و کار، کاهش نرخ بیکاری و افزایش مشارکت اقتصادی گام های بزرگی بردارد.

1402/11/17

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :