معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل:همزمان با ایام دهه فجر؛ 1604پروژه صنعتی و عمرانی درآمل بهره برداری می شود


معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل در آستانه چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: به مناسبت دهه فجر و در پاسداشت این ایام بزرگ بیش از ۱۵۰۰ برنامه در مناطق مختلف شهرستان آمل برگزار می شود.
ذات الله زارعی بر ضرورت امید آفرینی در جامعه از طریق بیان خدمات و دستاوردهای نظام اسلامی در شهرستان در دهه مبارک فجر تاکید کرد و گفت: جشن های سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای به جشن پیروزی بزرگ مردم در انتخابات ۱۱ اسفند منتهی خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری سرزمین پویانیوز، وی در نشست خبری با اهالی رسانه و خبرنگاران ضمن تبریک فرار رسیدن ایام الله دهه فجر با بیان اینکه برنامه های دهه امسال با عنوان ” جشن ملی، مشارکت قوی، آینده قوی” برگزار خواهد شد؛ اظهار داشت: مدیران ادارات و نهادها در دهه مبارک فجر با تشریح اقدامات و خدمات ارائه شده و راه اندازی پویش خبر خوب، شیرینی و حلاوت ایام سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را دو چندان کنند.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل تصریح کرد: امید آفرینی در جامعه، دریافت نقطه نظرات و پیشنهادات فعالان بخش های مختلف برای برنامه ریزی در سال آینده، هم‌افزایی برای برگزاری جشن های دهه مبارک فجر و فراهم سازی زمینه لازم برای برگزاری انتخابات با حضور حداکثری مردم از جمله اهداف این نشست‌ها به شمار می رود.
زارعی به خدمات در بخش مسکن طی سی ماه گذشته اشاره کرد و گفت: در حوزه بنیاد مسکن 554 میلیارد تومان تسهیلات در قالب نهضت ملی به روستائیان اهدا شد.
وی، بیان کرد: برای 101 روستا طرح هادی اجرا شد و 34 کیلومتر نیز با اعتبار ۸۸ میلیارد تومان آسفالت شد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل اظهار داشت: در سال 1402 حدود 47 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شد.
زارعی گفت: برای تمامی روستاهای بالای 20 خانوار طرح هادی تهیه شد که این اتفاق در طول 45 سال گذشته بی نظیر بوده و به عبارتی تنها در حوزه بنیاد مسکن 6۸9 میلیارد تومان هزینه شد.
وی افزود: در بحث منابع آب و در حوزه های احداث و مرمت سر دهنه ها، تثبیت بستر و دیوارسازی نهر، احداث دیوار حفاظتی و لایروبی رودخانه ها، 26 میلیارد تومان هزینه شد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل همچنین تصریح نمود: در حوزه مخابرات فیبر نوری به طول 150 کیلومتر اجرا شد و تبدیل کابل هوایی به زمینی، افزایش پهنای باند اینترنت، اتصال 150 دهیاری به شبکه دولت، اتصال 50 مدرسه به فیبر نوری با اعتباری 541 میلیارد تومان صورت گرفت.
زارعی خاطرنشان کرد: در محور هراز، لاینینگ تونل به طول 2 کیلومتر، روکش آسفالت10 کیلومتر، دیوار حفاظتی 2 کیلومتر، سه دهنه پل به طول 300 متر به ارزش 250 میلیارد تومان انجام شد.
وی از سد هراز به عنوان چهارمین سد خاکی نام برد و گفت: سد هراز بزرگترین سد در سطح استان های شمالی است که می تواند 110 هزار هکتار اراضی شالیزاری کشاورزان را در پایین دست آبیاری کند و آب شرب مردم شهرستان آمل در پایین دست را نیز تامین نماید ضمن اینکه می تواند در بحث آب شرب کمک کند که این اتفاق بسیار بزرگی است.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل یادآور شد: سد هراز در ابتدای دولت سیزدهم در سطح بسیار ابتدایی و پیشرفت فیزیکی 5۸ درصدی با راه دسترسی 33 درصد بود و جمعا 1000میلیارد تومان در طی این مدت هزینه شد.
زارعی اظهار داشت: در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی امسال در مجموع یک هزار و 604 پروژه صنعتی، تولیدی، عمرانی و فرهنگی در این شهرستان کلنگ‌زنی شده یا به بهره‌برداری می‌رسند.
وی تصریح کرد: امسال مجموعا یک هزار و ۶۰۴ پروژه صنعتی، تولیدی، عمرانی و فرهنگی کلنگ زنی شده یا به بهره‌برداری می‌رسد که شامل چهار پروژه صنعتی به ارزش ۶۴۴ میلیارد تومان و ۲۲۲ پروژه عمرانی به ارزش ۴ هزار و ۴۳۳ میلیارد تومان و یک هزار و ۳۱۸ پروژه کشاورزی به ارزش ۴۲۸ میلیارد تومان می باشد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل، در ادامه مردم سالاری دینی، استقلال سیاسی، فرهنگی و اقتصادی، آزادی خواهی، محرومیت‌زدایی، توسعه عدالت اجتماعی، ایستادگی در مقابل ابر قدرت‌ها، شتاب و توسعه در حوزه‌های مختلف از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده و نقش رسانه‌ها در اطلاع رسانی و روابط عمومی‌های ادارات در تبیین اقدامات انجام یافته در این دهه برای مردم مورد تاکید است.
زارعی تصریح کرد: انتقال فرهنگ انقلاب اسلامی به نسل امروزی به ویژه نوجوانان و جوانان جزو رویکردهای اساسی برنامه های دهه فجر در سال جاری است که دستگاه های اجرایی باید نسبت به این امر اهتمام جدی داشته باشند
وی بحث انتخابات و اهمیت مشارکت حداکثری را یکی دیگر از عناوین تاکید شده در دهه فجر دانست و گفت: برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی در ایام دهه مبارک فجر، برگزاری جشن ها و مراسم مردمی در محلات مختلف، عطر افشانی و گلباران مزار شهدا، دیدار با خانواده معظم شهدا، برپایی میز خدمت در مصلی های نماز جمعه، آذین بندی و فضاسازی مناسب شهرستان در دهه مبارک فجر، برپایی نمایشگاهها، نواخته شدن زنگ انقلاب در مدارس، جمع بندی پروژه های عمرانی و اشتغال آفرینی جهت افتتاح در دهه مبارک فجر، نورافشانی شب ۲۲ بهمن در سطح شهر و روستا های تابعه و برنامه ریزی جهت برگزاری باشکوه راه پیمایی یوم الله ۲۲ بهمن از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

1402/11/12

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :