نماینده ولی فقیه در مازندران:نیازمند مدیریت جهادی در بخش کشاورزی هستیم


نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: برای رفع چالش‌های بخش کشاورزی نیازمند مدیریت و فعالیت جهادی هستیم.
آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در جمع کشاورزان اظهار داشت: اقتصاد و تولید یکی از مولفه‌ها و مقوله‌های اساسی برای توسعه جامعه است که دولت باید نگاه ویژه‌ای به این قشر داشته باشد.
وی افزود: کشاورزی پایه تولید و توسعه و همچنین کشاورزان منشا خدمات در جامعه هستند و خدمتگزاری به این قشر زحمتکش جامعه یک توفیق الهی است.
امام جمعه ساری ادامه داد: به رغم تلاش‌ها و برنامه ریزی‌های مختلف چالش‌های بسیاری در بخش کشاورزی وجود دارد که رفع آن نیازمند مدیریت و فعالیت جهادی است.
آیت الله محمدی لائینی بیان کرد: دست‌یابی به چشم انداز مطلوب در بخش کشاورزی و دامداری نیازمند هم افزایی مجموعه‌ای از سیاست‌های دولت، نهاد‌ها و صاحبنظران است.
وی عنوان کرد: برنامه ریزی و سیاست گذاری بر اساس بیشترین بازدهی در بخش کشاورزی امری ضروری است و انتظار داریم دولت به استان مازندران به عنوان قطب کشاورزی نگاه ویژه داشته باشد.
نماینده ولی فقیه در مازندران ادامه داد: بسیاری از محصولات کشاورزی در نبود صنایع تبدیلی و بازاریابی به هدر می‌رود باید در بازاریابی و فروش محصولات کشاورزی نیز نگاه ویژه‌ای داشته باشند تا کشاورز متضرر نشود.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از دفاع‌پرس، آیت الله محمدی لائینی اذعان داشت: با برندسازی و توسعه فرآوری در بخش کشاورزی به ویژه در روستاها؛ توسعه مشاغل خانگی، توسعه اقتصاد در روستا‌ها عملیاتی و در نهایت سبد اقتصاد خانوار غنی‌تر خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: مشکلات کشاورزان، باغداران، گله دارند و دامداران باید توسط اهل فن احصاء و با ارائه راهکار مناسب جهت رفع آن اقدام شود.

1402/11/11

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :