ناظرگمرکات مازندران:درآمد گمرکات مازندران ۳۲ درصد رشد یافت


ناظر گمرکات مازندران از رشد ۳۲ درصدی درآمد گمرکات استان در سال جاری خبر داد.
امیر جمشیدی اظهار کرد: طی ۱۰ ماه سال جاری درآمد گمرکات مازندران حاصل از تجارت خارجی با رشد ۳۳ درصدی بالغ بر ۱۴ هزار و ۸۲۵ میلیارد ریال بوده است.
وی میزان واردات ۱۰ ماهه سال جاری به سه میلیون و ۸۵۴ هزار تن و به ارزش یک میلیارد و ۸۸۶ میلیون دلار رسید که از افزایش ۸۵ درصدی در وزن و ۴۹ درصدی در ارزش نسبت به مدت مشابه سال قبل برخوردار بوده است.
ناظر گمرکات مازندران ادامه داد: پنج قلم عمده کالاهای وارداتی در این مدت؛ ذرت دامی با ۷۵۹ میلیون دلار، چربی‌ها و روغن‌های حیوانی با ۵۵۵ میلیون دلار، جو دامی با ۳۴۲ میلیون دلار، کک نفتی با ۶۰ میلیون دلار و محصولات شیمیایی با ۳۲ میلیون دلار بودند.
جمشیدی با اشاره به واردات کالاهای اساسی در ۱۰ ماه سال جاری گفت: میزان واردات کالاهای اساسی طی همین مدت از گمرکات مازندران بالغ بر ۳ میلیون ۶۴۸ هزار تن به ارزش یک میلیارد و ۶۹۹ میلیون دلار بوده که از نظر وزنی رشد ۹۹ درصدی، و از نظر ارزشی رشد ۶۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه قبل نشان می‌دهد.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، وی اظهار داشت: کالاهای اساسی سهم ۹۵ درصدی از وزن و ۹۰ درصدی از ارزش کل واردات گمرکات مازندران را داراست.

1402/11/10

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :