عملیات اجرایی 2 پروژه شهری با هزینه بالغ بر هزار و سیصد میلیارد ریال در آمل آغاز شد

اطلس سرمایه گذاری شهر آمل در دست تدوین است/پروژه پیاده راه سازی هسته مرکزی ، پروژه ماندگاری در آمل خواهد شد


رئیس شورای اسلامی شهر آمل با اعلام این خبر، گفت: پروژه پیاده راه سازی هسته مرکزی ، پروژه ماندگاری در آمل خواهد شد که می تواند چهره شهر را تغییر دهد و در دراز مدت در جذب توریست و گردش اقتصادی تاثیر بسزایی بگذارد.
احمد محمدی در آئین کلنگ زنی پروژه پیاده راه سازی هسته مرکزی و عملیات اجرایی زیباسازی میدان هزارسنگر که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار، مسئولین شهرستان، جمعی از خانواده های شهدا و اعضای ستاد گرامیداشت حماسه 6 بهمن آمل، با تخریب ساختمان شماره ۴ شهرداری آمل برگزار شد به اجرا این پروژه توسط سرمایه گذار بومی اشاره کرد و افزود: اطلس سرمایه گذاری شهر آمل در دست تدوین است که با تصویب آن بسیاری از پروژه های عمرانی و ترافیکی را می توان با مشارکت سرمایه گذار اجرایی کرد.
شهردار آمل نیز در ادامه با اشاره به خاص بودن پروژه پیاده راه سازی هسته مرکزی اظهار داشت: از نظر وسعت اجرای پروژه های پیاده راه سازی، این پروژه در استان بی نظیر و در کشور کم نظیر است.
علی داوودی از مشکلات و حواشی اجرای پروژه های بزرگ گفت و افزود: اجرای پروژهای بزرگ حمایت و همدلی مدیریت شهری، مسئولین شهرستان، مردم و اصحاب رسانه را می طلبد.
وی با بیان اینکه طبق مکاتبات شرکت سازنده پل معلق، این پل از نظر ایمنی دیگر قابلیت تردد خودرو را ندارد خاطر نشان کرد: در فاز اول این پروژه محوطه داخلی شهرداری و در فاز دوم از دبیرستان امام تا پل معلق و حد فاصل پل دوازده چشمه تا میدان مدافعان حرم پیاده راه سازی خواهد شد.
شهردار آمل تصریح کرد: بازسازی و زیباسازی پل دوازده چشمه و پل معلق که از نماد های آمل هستند در دستور کار قرار خواهد گرفت.
داوودی گفت: عملیات اجرایی پروژه زیباسازی میدان هزارسنگر نیز با حضور مدیران و مسئولین شهری آغار شد.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز، وی ارزش اعتبار پروژه را ۹۷۰ میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: مساحت پروژه پیاده راه سازی هسته مرکزی 15 هزار متر مربع شامل اجرای سنگ فرش ، جداره سازی عمارت و ساختمان اداری شهرداری ، نصب المان و نصب سردیس مشاهیر و مفاخر و احداث 34 غرفه تجاری است که با مشارکت سرمایه گذار به ارزش  970 میلیارد ریال انجام می گیرد.
شهردار آمل در پایان گفت: زیباسازی میدان هزار سنگر نیز با وسعت 13 هزار متر مربع از فضای میدان هزارسنگر و محوطه پیرامونی آن با طراحی فضای سبز و پیاده رو سازی ، سنگ فرش و نورپرداری انجام می شود که از شاخصه های این پروژه احداث المان دروازه ورودی از سمت شهر بابل به آمل است که با طول 50 متر ، ارتفاع 17 متر و عمق 5 متر با طراحی و مصالح سنتی و با اعتبار 330 میلیارد ریال اجرا می شود.
مدت زمان اجرای پروژه پیاده راه سازی هسته مرکزی 12 ماه و پروژه زیباسازی میدان هزار سنگر 18 ماه می باشد.

1402/11/6

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :