مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران خبر داد:۲۳۰ هزار متر مربع حریم و بستر رودخانه‌های مازندران بازپس‌گیری شد


مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت: طی ۱۰ ماه سال جاری با همراهی دستگاه قضا و پیگیری همکاران ما در مدیریت منابع آب شهرستان‌های مختلف بیش از ۲۳۰ هزار متر مربع از عرصه‌های تصرف شده حریم و بستر رودخانه‌های مازندران بازپس‌گیری شد.
حیدر داوودیان اظهار کرد: صیانت از حریم و بستر رودخانه‌ها یکی از وظایف اصلی شرکت‌های آب منطقه‌ای است که در همین راستا با تشکیل پرونده‌ برای متصرفان نسبت به بازپسگیری عرصه‌های تصرف شده اقدام می‌شود.
وی افزود: طی ۵ ماه اخیر ۱۷ هزار متر مربع از عرصه‌های حریم و بستر رودخانه نکارود در قالب ۴ پرونده با پیگیری همکاران در مدیریت منابع آب نکا و همراهی دادستان محترم شهرستان و نیروی انتظامی بازپس‌گیری شد. در یک مورد از این ۴ پرونده تعیین تکلیف شده ۱۰ هزار متر مربع از تصرف خارج شد و به انفال بازگشت.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: ماه گذشته نیز با تلاش و پیگیری مدیریت منابع آب شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت و واحد حقوقی شرکت آب منطقه‌ای مازندران و همراهی دستگاه قضایی و نیروی انتظامی، حکم صادر شده برای هفت پرونده تصرف حریم و بستر رودخانه‌های غرب استان اجرا شد و ۱۰ هزار و ۵۰ متر مربع از زمین‌های تصرف شده به وضعیت پیش از تصرف برگشت.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از ایرنا، داوودیان خاطرنشان کرد: یکی از پرونده‌های مهم در این حوزه نیز مربوط به تصرف زمینی ۷۰ هزار متری در شهرستان محمودآباد بود که با همکاری قضا، همکاران ما در مدیریت منابع آب آمل و محمودآباد و نیروی انتظامی، حکم رفع تصرف این زمین ۷۰ هزار متری واقع در بستر رودخانه هراز که بیش از ۷ هزار میلیارد ریال ارزش اقتصادی آن برآورد می‌شود اجرا شد.

1402/11/2

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :