قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس:دولت ارزی برای واردات برنج نمی‌دهد


قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس گفت: دولت تا پایان امسال ارزی برای واردات برنج اختصاص نمی‌دهد.
علی تیموری در حاشیه سفر به مازندران، با اشاره به اینکه اولویت اصلی دولت تولید محصولات استراتژیک است، اظهار کرد: از مجموع زمین‌های کشور ۶ درصد زمین‌ها درجه یک و دو و حاصلخیز هستند.
وی تصریح کرد: تلاش داریم محصولات مهم در زنجیره غذایی مانند گندم، برنج و روغن را خودمان تولید کنیم.
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس با اشاره به اینکه باید مراقب زمین‌های حاصلخیز کشور باشیم، بیان کرد: سیاست دولت توجه به تولید و بخش کشاورزی و رونق صادرات از جمله برنج و مرکبات است.
تیموری از آمادگی برای صادرات برنج خبر داد و گفت: برای اینکه تغییری در قیمت داشته باشیم به صورت مقطعی صادرات برنج انجام می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از بلاغ، وی خاطرنشان کرد: در ۱۰ سال گذشته کمترین میزان واردات برنج را به مقدار ۹۵۰ هزار تن داشتیم.
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس نیاز مصرف سالانه برنج کشور را ۳.۵ میلیون تن اعلام کرد و افزود: در ۱۰ سال گذشته به طور میانگین سالانه یک میلیون و ۲۵۰ هزار تن برنج وارد کردیم.

تیموری با اشاره به اینکه در سال گذشته یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن برنج وارد کردیم، اظهار کرد: بعد از ممنوعیت ثبت سفارش برنج در سال جاری، تاکنون ۵۸۰ هزار تن برنج وارد کشور شده است که این میزان در ۱۵ سال اخیر بی‌سابقه بوده است.
وی تصریح کرد: تا پایان امسال دولت ارزی برای واردات برنج اختصاص نمی‌دهد.

1402/10/24

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :