مدیرکل اوقاف مازندران:امامزاده هاشم(ع) به لحاظ جغرافیایی متعلق به مازندران است


مدیرکل اوقاف مازندران در همایش اعضای هیأت امناهای اماکن متبرکه استان مازندران از مسئولین استان تهران در عدم واگذاری مدیریت امامزاده هاشم(ع) به استان مازندران گلایه کرد.
حجت الاسلام حیدری جناسمی، با تاکید بر اهمیت جایگاه نماز، عنوان کرد: نماز و نمازخوانی در اماکن متبرکه مازندران باید بیش از پیش، جلوه‌گر باشد و توجه ویژه و خاصی به این موضوع شود.
وی با اشاره به شهرت استان مازندران به نام “دیار علویان”، افزود: از دیرباز، مردم مازندران به سادات و امامزادگان، عرض ادب و تکریم داشتند؛ مازندران به عنوان دیار علویان مشهور است و این شهرت مایه مباهات است.
مدیرکل اوقاف مازندران با ارائه آماری، تصریح کرد: در استان مازندران، یک هزار و ۳۶۱ امامزاده و بیش از ۸ هزار و ۵۵۴ مکان مذهبی به ثبت رسیده است.
حیدری ادامه داد: توجه و لطف مردم به اماکن متبرکه به قدری زیاد است که ما مدیون این مردم عزیز و نجیب هستیم و باید قدردان زحمات و خدمات آنان باشیم.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از ایسکانیوز، وی با ابراز گلایه از مسئولین استان تهران، عنوان کرد: امامزاده هاشم(ع) لاریجان به جهت جغرافیایی، متعلق به استان مازندران است ولی مسئولین مربوطه استان تهران، مدیریت آن را در دست دارند و از تحویل مدیریت این امامزاده به مازندران خودداری می‌کنند.
مدیرکل اوقاف مازندران در ادامه به تبدیل شدن مکان‌های مذهبی به قطب فرهنگی، اشاره و اضافه کرد: اگر قرار است که مکان مذهبی به قطب فرهنگی تبدیل شود؛ باید برای این موضوع، برنامه‌ریزی شود و بودجه‌ای هم به این امر اختصاص یابد و براساس برنامه‌ریزی‌ها و بودجه‌ها، فعالیت مربوطه انجام شود.

1402/10/18

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :