فرماندار آمل:ضرورت پیگیری جدی برای خرید تضمینی برنج عطری و محلی در آمل


فرماندار آمل با اعلام اینکه این شهر قطب کشاورزی و تولید برنج مازندران است، گفت: زمینه برای خرید تضمینی برنج عطری از سوی مسؤولان استانی فراهم شود.
ذات الله زارعی در جمع مسؤولان با اشاره به آخرین وضعیت پیشرفت سد هراز، اظهار کرد: سد مخزنی هراز در مسیر جنوبی شهرستان بزرگترین سد استان‌های شمالی و چهارمین سد خاکی کشور است که ظرفیت های بسیار بالایی در ذخیره آب سطحی دارد.
وی افزود: این سد می‌تواند پس از آبگیری آب آشامیدنی و کشاورزی بسیاری از شهرها را کامل تأمین کند و شهرهای همجوار هم از آب ذخیره شده در سد هراز برخوردار شوند.
فرماندار آمل با اعلام اینکه سد هراز در مسیر رودخانه هراز احداث می‌شود که گواراترین آب منطقه را دارد، تصریح کرد: پیشرفت روزافزون این سد نیازمند توجه ویژه مسؤولان است همچنین در بحث آب زراعی سد هراز می‌تواند ۱۱۰ هزار هکتار اراضی شالیزاری پایین دست را مشروب کند.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل و به نقل از فارس، زارعی با بیان اینکه در سال جاری با توجه به خشکسالی در فصل تابستان شرکت آب منطقه‌ای مازندران از کشاورزان خواست تا کشت دوم برنج را ممنوع کنند، یادآور شد: با احداث سد هراز می‌توان به کشاورزان کمک بزرگی کرد و هم در کشت اول و در هم کشت دوم بدون مشکل آب همراه بود هرچند با توجه به اقدامات و اصلاح ژنتیکی توسط مراجع تحقیقاتی برنج با ایجاد واریته های مقاوم برنج حتی کشت سوم را با توجه به آب پایدار حوزه کشاورزی در دستور کار قرار داد.
وی با اعلام اینکه در بحث اشتغال‌زایی این شهرستان رتبه نخست در ثبت اشتغال سامانه رصد مازندران را دارا است، خاطرنشان کرد: آمل صنعتی ترین شهر مازندران است و بسیاری از مشکلات صنعت و تولید با طرح در کمیته تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان و برخی دیگر هم در کمیسیون های داخلی بررسی و مرتفع می شود.
فرماندار آمل با اعلام اینکه در زمینه تولید برنج آمل شهر شاخص بوده و قطب کشاورزی و تولید برنج مازندران است، افزود: درآمد اکثر کشاورزان و روستائیان از برنج تأمین می شود و با توجه به پایین بودن قیمت برنج نارضایتی‌هایی بین شالیکاران وجود دارد همچنین استاندار مازندران هم در این حوزه تلاش فراوان داشتند بنابراین از مجموعه مدیران استانی به ویژه سازمان جهاد کشاورزی مازندران تقاضا داریم پیگیری لازم برای خرید تضمینی برنج عطری را انجام دهند هرچند خرید تضمینی برنج پرمحصول انجام می‌شود.

1402/10/11

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :