رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:تبادل پزشک و دانشجو با کشور زیمباوه در حوزه بهداشت و درمان


رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: می‌توانیم با کشور زیمباوه در حوزه بهداشت، حوزه درمان با تبادل پزشک و دانشجو همکاری کنیم.
فرهاد غلامی در دیدار با برایت کوپمبا سفیر جمهوری زیمباوه اظهار کرد: دو کشور مستقل در کنار سایر روابط سیاسی و اقتصادی اکنون زمینه را برای حوزه پزشکی فراهم می‌آورند.
وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به واقع کشوری قدرتمند از جمله علوم پزشکی در منطقه و حتی جهان است؛ قبل از انقلاب خیلی از بیماران ما برای درمان و دارو وابسته به خارج بودند اما پس از انقلاب در حوزه درمان دیگر وابستگی به کشورهای خارجی نداریم و در حوزه دارو نیز بسیاری از داروها و مواد اولیه در داخل کشور تولید می‌شود.
این مسئول ادامه داد: حوزه‌هایی که می‌توانیم همکاری کنیم حوزه بهداشت، حوزه درمان با تبادل پزشک و دانشجو است.
غلامی اعلام کرد: در حوزه آموزش با تبادل اساتید و دانشجو و در حوزه پژوهش نیز ایجاد مراکز تحقیقاتی مشترک می‌تواند به همکاری دو کشور منجر شود.
وی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی مازندران یک دانشگاه پیش‌رو در ایران بوده و جزو ۱۰ دانشگاه برتر کشور و مرکز کلان منطقه‌ای یک کشور می‌باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: نزدیک به ۶۰۰ هیات علمی و ۸ هزار دانشجو و ۱۳۰ رشته تحصیلی در حوزه‌های مختلف پزشکی و پیراپزشکی در کنار ۵ بیمارستان آموزشی و ۲۵ بیمارستان درمانی مشغول فعالیت هستند.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از بلاغ، غلامی ادامه داد: وجود طبیعت زیبا زمینه را برای توریسم درمانی و توریسم سلامت نیز کاملا فراهم آورده است.

1402/9/26

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :