رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران:هوشمندسازی سواحل مازندران به تمام ناجیان غریق می‌رسد


رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران با تاکید بر اینکه هوشمندسازی سواحل یکی از مسائل مهمی است که آن را دنبال می‌کنیم، گفت: در سالی که گذشت، بحث هوشمندسازی به سرناجیان رسید و در سال پیش‌رو هم باید به همه ناجیان غریق برسد.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل از فارس، نقی کریمیان اظهار کرد: این ایام درست است که طرح دریا تعطیل است اما برنامه‌ریزی‌های لازم را برای اجزای درست طرح در فصل گرم سال در دستور کار داریم.
رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران تصریح کرد: موضوع هوشمندسازی را از روسای ناجیان غریق در شهرستان‌ها شروع کردیم و به سرناجیان رسیدیم که در همین زمینه اطلاعات کامل رصد کردیم.
کریمیان با اعلام اینکه تمام سواحل مازندران به‌صورت هوشمند پایش می‌شود، تصریح کرد: موضوع هوشمندسازی سواحل به بحث مدیریت پراکنش ناجیان غریق در طول نوار ساحلی کمک می‌کند؛ به‌طوری‌که مناطقی که بیشترین نجات یافته و غرقی دارند تمهیدات لازم برای پیشگیری از بروز حوادث در دستور کار قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: همچنین در این سامانه جهت هوشمندسازی نظارت بر فعالیت منجیان غریق، اطلاعات تمامی منجیان غریق، قایق‌رانان و جت‌رانان فعالِ مستقر در نوار ساحلی ثبت می‌شود و به‌صورت آنلاین در حصار جغرافیایی تحت پوشش، کنترل می‌شوند.
رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران یادآور شد: منجیان غریق در صورت قرارگیری در شرایط بحرانی می‌توانند از طریق ارسال آلارم با مچ‌بند هوشمندِ خود، فرماندهی کنترل مرکزی را متوجه وضعیت بحرانی کرده و به‌صورت هوشمند از حمایت نیروهای کمکی جهت ارتقا امنیت خود و گردشگران، بهره‌مند شوند.
کریمیان با اشاره به کاهش ۵۰درصدی غریق در سواحل مازندران، گفت: هرچه به سمت هوشمندسازی می‌رویم اطلاعات کامل‌تر و دقیق‌تر خواهد بود.

1402/9/4

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :