۴۴ کشور جهان؛ مقصد کالا‌های صادراتی مازندران در سال جاری بودند

سرپرست حوزه نظارت گمرکات مازندران با ارائه گزارش عملکرد این نهاد گفت: میزان صادرات مازندران از ابتدای سال جاری تاکنون با ۴۳ درصد رشد وزنی نسبت به مدت مشابه سال قبل به بیش از ۹۰۹ هزار تُن رسید.
امیر جمشیدی افزود: طی این مدت ارزش صادرات انواع کالا از گمرکات مازندران بیش از ۱۷۹ میلیون و سه هزار دلار بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد افزایش دارد.
وی ادامه داد: پنج قلم عمده کالا‌های صادراتی شامل فرآورده‌های لبنی با ۷۳ میلیون دلار، سیمان با ۲۴ میلیون دلار، مواد پلاستیکی با ۲۰ میلیون دلار، فرآورده‌های خوراکی گوناگون با ۱۰ میلیون دلار و فلزات معمولی با ۶ میلیون دلار بوده، که سهم ۷۴ درصدی از کل صادرات گمرکات مازندران دارند.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل ازخبرگزاری صدا و سیمای مازندران، سرپرست حوزه نظارت گمرکات مازندران، مقاصد عمده کالا‌های صادراتی گمرکات مازندران در این مدت را به ۴۴ کشور اعلام کرد و گفت: به ترتیب عراق با ۹۰ میلیون دلار، روسیه با ۳۶ میلیون دلار، ترکمنستان با ۹ میلیون دلار، قزاقستان با هشت میلیون دلار و پاکستان با ۶ میلیون دلار پنج کشور عمده طرف مبادله تجاری گمرکات مازندران بودند.

1402/8/9

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :