همه دستگاه‌ها و ارگان‌های استان مازندران باید برای رفع معضل عمارت، پای کار بیایند

شهردار آمل گفت: سال‌هاست که ساماندهی سایت زباله عمارت به یکی از مطالبات اصلی شهرداری شهرستان تبدیل شده و علی رغم جانماهایی متعدد، یکی از دستگاه‌های اجرایی شهرستان آمل بحق با انتخاب مکان‌های جدید مخالفت کرده است.
علی داوودی، اظهار داشت: در حال حاضر، دو زمین مناسب 40 هکتاری و 70 هکتاری در مرز جغرافیایی شهرستان نور و آمل برای انتقال و امحای زباله‌ها وجود دارد؛ منطقه‌ای که تنها نیم ساعت با سایت عمارت فاصله داشته و پیشتر با موانع مردمی و نظامی مواجه بود. حال با ضرب الاجل رئیس‌جمهور مبنی بر تعیین تکلیف سایت زباله عمارت در محدوده سد هراز، باید همه دستگاه‌ها و ارگان‌های استان مازندران پای کار آمده و نسبت به اتخاذ تصمیمی واحد اقدام کنند.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایران، وی افزود: اگرچه مکان‌یابی پسماند در حیطه اختیارات شهرداری نیست و این ارگان تنها موظف به دفن و امحای زباله و پسماند است، اما از نظر شهرداری آمل، مناطق فوق الذکر، بهترین گزینه برای ساماندهی زباله‌ها و پسماندهای شهرستان به‌شمار می‌رود. در هر صورت مجموعه شهرداری آمل، آمادگی کامل داشته و به صورت شبانه‌روزی پای کار خواهد بود، چنانچه تصمیم واحدی اتخاذ شده و جانمایی جدید مورد تأیید دستگاه‌های اجرایی استان قرار گیرد، می‌توان در عرض دو ماه نیروها را تجهیز کرده و منطقه را از انباشت زباله و پسماند پاکسازی کرد.

1402/8/7

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :