۳۱۰ نفر در مازندران متقاضی فرزند خواندگی هستند

مدیرکل بهزیستی مازندران با بیان اینکه امسال ۳۱۰ نفر در این استان با نام‌نویسی و ارایه درخواست، متقاضی فرزندخواندگی هستند، گفت که ۵۵ درصد متقاضیان خواستار کودک دختر، ۲۷ درصد خواستار کودک پسر و ۱۸ درصد نیز انتخاب را به بهزیستی واگذار کرده اند.
فریبا بریمانی بیشترین سن مورد تقاضای فرزندخواندگی را با ۵۷ درصد بین صفر تا ۲ سال عنوان کرد و اظهار داشت: ۲۵ درصد متقاضیان نیز خواستار فرزندخواندگی کودکان بین سه تا چهار سال هستند ضمن اینکه پنج درصد متقاضیان نیز خواستار فرزندخواندگی با نیازهای ویژه و نیازمند درمان بوده که این امر بیانگر عاطفه و نوع دوستی شهروندان مازندرانی است.
وی خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۹۹ در مجموع ۲۸ کودک، سال ۱۴۰۰ تعداد ۵۳ کودک، پارسال ۵۶ و در ۶ ماهه نخست امسال نیز ۳۹ فرزند توسط بهزیستی مازندران به خانواده های فرزند پذیر واگذار شد.
مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: امور مربوط به سرپرستی فرزندان مطابق قانون به سازمان بهزیستی کشور واگذار شده و تمام مراحل فرزند خواندگی از طریق سامانه ملی مربوط به فرزند خواندگی قابل ثبت نام و پیگیری است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایرنا، بهزیستی مازندران ۶۲ هزار معلول را زیرپوشش دارد و معلولان جسمی حرکتی با ۲۷ هزار نفر بیشترین تعداد معلولان زیر پوشش این نهاد حمایتی در استان را به خود اختصاص داده اند، این نهاد همچنین ۱۳ هزار معلول کم توان ذهنی، بیش از هفت هزار معلول نابینا و هفت هزار و ۴۳۰ معلول ناشنوا و کم شنوا، ۶ هزار و ۵۰۰ بیمار روانی مزمن و ۷۳۰ معلول صوت و گفتاری را در مازندران زیرپوشش دارد.

1402/8/2

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :