آمل با 45 فوتی بیشترین تلفات حوادث رانندگی مازندران را دارد

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: در شش ماه امسال ۳۲۷ نفر در حوادث رانندگی استان جان خود را از دست دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵ درصد افزایش داشت.
علی عباسی، اظهار داشت: در شش ماه امسال 327 نفر در حوادث رانندگی استان جان خود را از دست دادند که بر اساس آمارها 263 نفر از تلفات امسال را مردان و مابقی را نیز زنان تشکیل داده‌اند.
وی درباره شهرستان‌های دارای بیشترین تلفات حوادث رانندگی، بیان کرد: به ترتیب آمل با 45، بابل با 40، ساری با 34 و عباس‌آباد با 4 فوتی بیشترین و کمترین مرگ و میر گزارش شده است.
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: از 327 کشته تصادفات شش ماهه، 231 نفر در حوادث برون شهری و راه روستایی و 96 نفر در حوادث درون شهری که با افزایش 12 درصدی همراه بوده گزارش شده است.
عباسی با تاکید بر اینکه 7 هزار و 200 نفر در شش ماه امسال به علت مصدومیت ناشی از تصادفات رانندگی به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کرده‌اند افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2 درصد رشد را نشان می‌دهد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از تسنیم به نقل از اداره کل پزشکی قانونی مازندران، وی توصیه کرد: رعایت قوانین و مقررات رانندگی از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه‌یافتگی و نشانه فرهنگ بالای ملی است و برای کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی اهمیت دارد.

1402/8/1

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :