مانع تراشی برای خروج بازار برنج از رکود نکنیم

سرپرست معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی جهاد کشاورزی مازندران گفت: برای خروج بازار برنج از رکود و خرید محصول نباید ماتع تراشی کرد.
محمد جعفری در نشست مشترک هم‌اندیشی برنج که در اتاق تعاون استان برگزار شد، گفت: بازرگانی برنج یکی از مسائل مهم این محصول است و پیگیری‌های ملی برای برون رفت از وضعیت رکود بازار برنج در این مدت انجام شده است و با مسؤولان وزارت جهاد کشاورزی و انجمن واردکنندگان برنج نشست‌های تخصصی برگزار شد.
وی ادامه داد: برای بازگشایی مراکز خرید برنج در استان باید از همه ظرفیت‌های درون و برون استانی استفاده کنیم و فضای لازم برای پویایی بازار برنج را فراهم کنیم.
سرپرست معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: نباید هیچ گونه مانع‌تراشی برای خرید برنج ایجاد کنیم بلکه باید بارقه امید برای کشاورزان استان ایجاد شود تا از رکود بازار برنج خارج شویم و با خروج برنج از استان، بازار به تحرک و پویایی برسد.
وی با بیان اینکه موضوع برنج و مرکبات از مباحث مهم و کلیدی استان است که استاندار مازندران و وزیر جهاد کشاورزی شخصاً پیگیر آن هستند تا بازار این محصولات به حرکت درآید و نظام و عرضه تقاضا منجر به بازار شود، خاطرنشان کرد: جلسات ما باید کاربردی و همراه با ارائه راهکار و اقدام عملیاتی باشد و آسیب شناسی همراه با برنامه عملیاتی در جلسات ارائه شود.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، سرپرست معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: شبکه قوی برای توزیع برنج باکیفیت مازندران ایجاد کنیم و این کار بر عهده اتاق تعاون و تعاون روستایی است.

1402/7/27

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :