تیم اقتصادی به صورت جدی در بحث برنج ورود پیدا کند

دبیر انجمن برنج ایران درباره مشکل فروش برنج شالیکاران شمال گفت: اگر تیم اقتصادی قوی ورود پیدا کند که به‌دنبال راهی هم به نفع تولید و مصرف‌ باشد می‌توان امیدوار بود که مشکلات فروش برنج‌کاران شمال مرتفع شود.
جمیل علیزاده شایق اظهار کرد: طی سال‌های گذشته همیشه زمانی که تولید بیش از انتظار بود و یا زمانی که کشاورز حس می‌کرد محصولش ارزان خریداری می‌شود، سازمانی از سوی وزارت جهادکشاورزی مسؤول خرید می‌شد که معمولا هم سازمان تعاون روستایی مباشر اجرای بود و برنج مازاد را به قیمت تضمینی و توافقی خریداری می‌کرد و سود عادلانه‌ای هم در نظر می‌گرفت.
وی افزود: سازمان تعاون روستایی قوت قلبی برای کشاورز بود تا زمانی‌که محصولش در بازار خریداری نمی‌شود کشاورز می‌دانست مراکزی وجود دارد که محصولش را خریداری می‌کنند و معمولا هم از این مراکز استقبال می‌شد.
دبیر انجمن برنج ایران اضافه کرد: در چنین شرایطی سازمان تعاون روستایی در فروشگاه‌ها با در نظر گرفتن یارانه اقدام به خرید برنج از کشاورز می‌کرد و مشکلی هم پیش نمی‌آمد.
علیزاده‌شایق با اعلام اینکه برنج تنها ماده غذایی است که نسبت به سال گذشته قیمتش پایین آمد، اظهار کرد: آن هم در شرایطی که برنج‌کار واقعا برای تولید تلاش کرد و ما هم هر چه داد زدیم کسی به داد کشاورزان نرسید؛ با وجود اینکه بخشی از برنج سال گذشته در انبارها مانده برنج جدید آمده؛ برخلاف اینکه با توجه به وضعیت کاهش بارندگی و سطح زیرکشت تصور می‌شد تولید برنج کاهش یابد، برنج‌ها روی هم دپو شد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از فارس، وی خاطرنشان کرد: حرکت خوبی که صورت گرفته این بوده جهادکشاورزی از سه ماه دوم اجازه ورود برنج خارجی را نداده و در حال حاضر هم این کار انجام نمی‌شود و اگر تیم اقتصادی قوی ورود پیدا کند که به‌دنبال راهی هم به نفع تولید و مصرف‌ باشد می‌توان امیدوار بود که مشکلات مرتفع می‌شود.

1402/7/5

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :