مازندران بیشترین ثبت نامی را در مدارس غیردولتی دارد

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اعلام اینکه در دولت سیزدهم ۹۰ میلیارد تومان اعتبار برای سرانه آموزشی به مدارس استان اختصاص یافت، تصریح کرد: امسال ۴ میلیارد تومان اعتبار به پروژه مهر اختصاص پیدا کرده است که ضریب توزیع امکانات در مناطق کم برخوردار افزایش یافت.
حسین کمالی اظهار داشت: ۵۱ مدرسه در مازندران به عنوان کانون‌های تربیتی انتخاب شدند که حسب دستور استاندار مازندران دانش آموزانی که از وضعیت مالی کم برخوردارند در کانون‌های تربیتی ثبت‌نام شوند.
وی با اعلام اینکه ۴۷ درصد دانش آموزان مازندرانی در مقطع متوسطه رشته‌های فنی حرفه‌ای را انتخاب کردند، در حالی که میانگین کشوری ۴۲ درصد است، خاطرنشان کرد: ما به دنبال افزایش ظرفیت هنرستان در استان مازندران هستیم به همین منظور قراردادی با خیران منعقد شد تا در سه نقطه استان یعنی امیرکلا، چالوس و نکا ۳ هنرستان احداث شود که اداره کل نوسازی مدارس در حال تهیه نقشه است.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به فعالیت ۳۵۱ هنرستان در مازندران اشاره کرد و یادآور شد: سال گذشته ۵۲۱ هزار دانش آموز ثبت نام کردند که این رقم امسال به ۵۳۶ هزار دانش آموز افزایش یافت.
کمالی با اظهار اینکه در استان ۴۲۰۰ مدرسه داریم که ۷۲۰ مدرسه غیردولتی و ۱۰۴ هزار دانش آموز در این مدارس تحصیل می‌کنند، اظهار کرد: ۲۰ درصد دانش آموزان در مدارس غیردولتی درس می‌خوانند که مازندران بیشترین ثبت نامی را در مدارس غیردولتی دارد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایسنا، وی با اشاره به اینکه مازندران رتبه اول را در ثبت نام کتب درسی به نام خود ثبت کرده است، گفت: نزدیک به ۸۰ درصد کتاب‌های درسی در استان مازندران توزیع شده است به جز مقطع کاردانی و فنی حرفه‌ای که در حال انجام است.

1402/6/28

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :

گفتگوی اختصاصی صبح آمل با خانم مهندس سمانه هندویی معاونت مالی و اداری شرکت های گروه هندویی و عضو هیئت امنای شهرک شهدای تشبندان محمودآباد: واقعیت این است که در دنیای امروز ‌ صدای مردان چنان بلند شده است که گاهی، شاید برای ایجاد تعادل، باید از مردها خواست تا کمی سکوت کنند تا صدای زنان موفق دنیا بهتر شنیده شود