اعلام آمادگی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران گفت: باتوجه به اینکه در برخی از شهرها کتابخانه‌ها تنها پایگاه فرهنگی شهر است میتواند مرکز برگزاری برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی باشد.
سکینه خاتون مهدیان پور با اشاره به تاثیرات مثبت هم‌خانواده بودن این دو نهاد، اظهار کرد: از آنجایی که همه ما در حوزه فرهنگ یا همان هوا و اکسیژن جامعه کار می‌کنیم اقدامات باید بازدهی داشته باشد و در راستای ارتقای سطح فرهنگ جامعه همه تلاشمان را انجام بدهیم.
وی با اشاره به بحث دریافت بودجه نیم درصدی از شهرداری‌ها توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی، افزود: متاسفانه این بودجه که باید تا پانزدهم هر ماه تسویه شود نمی‌شود، شهرداری‌ها از این کار ممانعت کرده و موجب پیگیری روسای شهرستان‌ها می‌شود، دریافت آن مبلغ اندک صرف نگهداری از کتابخانه‌ها می‌شود و به واقع نمی‌توانیم فعالیت خاصی را انجام دهیم.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران با بیان اینکه به‌طور جدی پیگیر تحقق بحث نیم درصد بودجه عمرانی شهرداری‌ها هستیم، گفت: اگر اینها وظیفه قانونی خود را انجام بدهند اتفاقات بسیار خوبی رقم می‌خورد، چه بسا نیاز به حمایت‌های معنوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هستین اما باتوجه به وجود محدودیت‌های مادی این مهم رقم نمیخورد.
مهدیان خواستار افزایش کیفیت برنامه‌های فرهنگی از جانب دستگاه‌های مرتبط شد و گفت: باتوجه به اینکه در برخی از شهرها کتابخانه‌ها تنها پایگاه فرهنگی شهر است میتواند مرکز برگزاری برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی باشد که در این بخش آمادگی خودمان را اعلام می‌کنیم. به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، وی در پایان اذعان داشت: نامزد شدن آمل به‌ عنوان پایتخت کتاب کشور برایمان خوشحال‌کننده بود، مراحل آن بسیار سخت است و این اتفاق بسیار خوبی است، توقعمان آماده‌سازی مقدمات کار برای انتخاب شهرهای دیگر باهدف کسب امتیاز لازم در حوزه کتاب است تا حداقل تعداد کاندیداهای بیشتری در استان داشته باشیم تا شانس برگزیده شدن بیشتر باشد

1402/6/21

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :