تجارت خارجی در مازندران امسال ۱۱۳ درصد رشد یافت

سرپرست حوزه نظارت گمرکات مازندران اعلام کرد: مجموع تجارت خارجی گمرکات استان از ابتدای سال جاری تاکنون با رشد ۱۱۳ درصدی به ۲ میلیون و ۳۵۲هزار تن به ارزش یک میلیارد و ۱۴۳ میلیون دلار رسید.
امیر جمشیدی گفت: صادرات کالاهای غیرنفتی در این مدت ۵۸۰ هزار تن به ارزش ۱۲۵ میلیون و ۲۹۰ هزار دلار بودکه نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزن ۲۳ درصد و از لحاظ ارزش پنج درصد افزایش داشت.
وی بیان داشت: در سال‌جاری همچنین یک میلیون و ۷۷۲هزار تن کالا به ارزش یک میلیارد و ۱۷میلیون و ۵۷۴ هزار دلاراز طریق گمرکات مازندران وارد کشور شده است، که از نظر وزنی و ارزشی به ترتیب ۱۱۷ و ۱۰۸ درصد رشد را نشان می دهد.
سرپرست حوزه نظارت گمرکات مازندران پنج مقصد اول کالاهای صادراتی گمرکات مازندران را عراق با ۵۸ هزارتن به ارزش ۶۵ میلیون و ۲۴۵ هزار دلار، روسیه با ۳۸۷ هزار تن کالابه ارزش ۲۱ میلیون و ۴۳۵ هزار دلار، ترکمنستان با ۲۰ هزار تن به ارزش پنج میلیون و ۸۹۷ هزار دلار، قزاقستان با ۹۱ هزار تن به ارزش پنج میلیون و ۷۸۸ هزاردلار و پاکستان با سه هزار تن به ارزش پنج میلیون و ۳۳۹ هزار دلار برشمرد.
جمشیدی گفت: ۱۰ قلم عمده صادراتی گمرکات مازندران را در این مدت فرآورده های لبنی، سیمان، موادپلاستیکی، فرآورده های گوناگون خوراکی، بستنی، کاغذ، فلزات معمولی، موادنساجی، اجزا و قطعات خودرو و ماشین آلات و اجزا و قطعات آن تشکیل می‌دهند.
وی ادامه داد:‌ کشور عمده مبدأ واردات کالا از گمرکات مازندران را امارات متحده عربی با ۷۸۰ هزار و ۳۷۰ تن به ارزش ۳۷۴ میلیون و ۵۰۷ هزار دلار، ترکیه با ۲۹۵ هزار و ۴۷۰ تن به ارزش ۲۸۲ میلیون و ۷۳۸ هزار دلار، روسیه ۲۶۲ هزار و ۸۰۳ تن به ارزش ۱۳۶ میلیون و ۱۴۹ هزار دلار، انگلستان با ۵۳هزار تن به ارزش ۴۸میلیون دلار و عمان با ۷۵ هزار تن به ارزش ۳۸ میلیون دلار تشکیل می دهند.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایرنا از روابط عمومی حوزه نظارت گمرکات استان مازندران، سرپرست حوزه نظارت گمرکات مازندران اظهار داشت: ۱۰ قلم عمده کالاهای وارداتی گمرکات مازندران درپنج ماهه نخست ۱۴۰۲شامل چربی ها و روغن های حیوانی و نباتی، ذرت دامی، جو دامی، کک نفتی، محصولات شیمیایی، گندم، چوب، روغن پایه، خوراک آماده دام و کمباین بوده است.

1402/6/13

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :

گفتگوی اختصاصی صبح آمل با خانم مهندس سمانه هندویی معاونت مالی و اداری شرکت های گروه هندویی و عضو هیئت امنای شهرک شهدای تشبندان محمودآباد: واقعیت این است که در دنیای امروز ‌ صدای مردان چنان بلند شده است که گاهی، شاید برای ایجاد تعادل، باید از مردها خواست تا کمی سکوت کنند تا صدای زنان موفق دنیا بهتر شنیده شود