تجلیل از تنها خبرنگار دارای محدودیت حرکتی این حوزه توسط مشاور استاندار مازندران در امور معلولین

روز خبرنگار با تجلیل از تنها خبرنگار دارای محدودیت حرکتی این حوزه توسط مشاور استاندار مازندران در امور معلولین گرامی داشته شد.
معلولان نیازمند ترحم نیستند بلکه خواستار مطالبه اجرای قانون در راستای تحقق حقوق شهروندی خود هستند
همه شهروندان دارای فرصتی برابرند و قشر ١٠ درصدی دارای محدودیت های حرکتی از مسئولین مطالبه به حق اجرای قانون در راستای تحقق حقوق شهروندی خود را خواهان هستند.
حامد اسمعیلی در این مراسم که با حضور دکتر رضا کسب ور رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل و هیئت همراه بوده هدف از حضورش در دفتر نشریه صبح آمل را، تقدیر و قدردانی از حمایت های بی دریغ مدیر مسئول صبح آمل از خبرنگار با اراده و فعال در این رسانه عنوان کرد و گفت: درک و پذیرش، افزایش آگاهی عمومی و تجلیل از تلاشهای تنها خبرنگار دارای محدودیت جسمی مازندران اقدامی در راستای تجلیل از اراده های قوی و تجلی دست یداللهی است که الگویی واقعی برای جامعه برای نمونه شدن خواهد بود چرا که معلولین در بسیاری از کارها سرآمد هستند و محدودیت ها باعث میشود تا انگیزه ایشان را برای دستیابی به موفقیت افزایش دهد. استعدادهایی که خداوند در وجود آنان قرار داده، توانائیشان بیشتر خواهد شد و فعل خواستن را صرف میکنند.
وی با بیان اینکه معلولیت محدودیت است اما مانع پیشرفت این بانوی مقاون نیست بلکه موجبات افزایش انگیزه ایشان است و او تجسم اراده قوی در میان شهروندان مسئول است.
مشاور استاندار مازندران در امور معلولین گفت: این روز بهترین فرصت برای قدردانی و ارج نهادن به فعالیت ها و تلاش های صادقانه این بانوی الگوی جامعه است و باید به جای قهرمانان تخیلی که هیچ کس ندیده است مانند پتروس، بت من و… امروز از وجود این کوه استوار به عنوان قهرمان جامعه نام برد.
با تاکید بر اینکه خانم ربابه محمدزاده با ذهن و اراده قوی همیشه و در همه حال در حوزه فعالیت کاری خویش موفق بوه است، تصریح کرد: مسئولان و دستگاه های متولی با توجه به نوع فعالیت وی در جامعه باید بیش از اینها مورد توجه و حمایت قرار دهند و ما نیز در حد توان از شما قدردانی و حمایت خواهیم کرد.
اسمعیلی حرفه خبرنگاری را حرفه ای سخت و همراه با مشقت های خاص خود بیان می کرد و گفت: قطعا انتشار به موقع اخبار و مسائل مردمی در تصمیم گیری های مسئولین موثر است.
وی در بخش دیگر سخنان خود مناسب سازی و دسترس پذیری در شهر و ایجاد فرصت برابر برای همه شهروندان را وظیفه قانونی دانسته و اعلام داشت شاید روزی شمای مسئول متوجه شوید کوتاهی دیروز شما موجب مشقت امروز خودتان شده است که البته این قانون کائنات است.
مشاور استاندار مازندران در امور معلولین از نقش رسانه به خوبی یاد کرد و افزود: نتیجه همراهی رسانه در تصمیمات مسئولین نسبت به احقاق حقوق معلولین در مناسب سازی معابر، بانک ها، ادارات و اشتغال مثمر ثمر بود اما برای رسیدن به قله موفقیت راهی طولانی در پیش است و باید با گام های استوارتر راه را پیمود.
اسمعیلی اظهار داشت: خبرنگار معلول ما علیرغم محدویت جسمی اهداف بزرگ و مقدسی دارد و هیچگاه معلولیت را محدویتی برای خود نمیداند و این روز بهانه خوبی برای تقدیر از زحمات این بانوست که با تلاش و پشتکار بعنوان شهروند مسئول به همه روشنی می‌بخشد و رسالت ارتقای امنیت روانی جامعه را به خوبی قلم می زند.
وی تصریح کرد: هدف از حضور در پیشگاه این بانوی نخبه تجلیل از هنر و اراده او است.
مشاور استاندار مازندران در امور معلولین با اشاره به اینکه معلولیت محرومیت از پیشرفت نیست، اضافه کرد: دنیا عرصه امتحان الهی است و هر کس به نوعی به محک آزمایش خداوند کشیده می‌شود ، در این بینش، محدودیت‌های جسمانی را می‌توان با امید، قدرت اراده و تلاش بیشتر جبران کرد.
اسمعیلی تاکید کرد: معلولین خواستار فرهنگ سازی و آموزش شهروندان در مواجه با افراد دارای محدودیت جسمی هستند.
وی با اشاره به اینکه معلول گرچه در زندگی محدودیت‌های جسمی دارد، افزود: به لطف الهی در هر عرصه‌ ای که بخواهد مانند؛ هنر، فرهنگ، ورزش، مهارتی، استعداد و توانی نهفته دارند و نشان داده اند که می‌توانند با غلبه بر این محدودیت‌ها افتخارآفرینی نیز داشته باشند و سند آن درصد بالای افراد موفق دارای محدودیت با افراد سالم در مقیاس جمعیت است.
مشاور استاندار مازندران در امور معلولین تصریح کرد: معلولین به حق مصداق بارز حکمت و رحمت هستند که چنانچه به حکمت برخی از توانشان کاسته شده، به رحمت در‌های بیشمار دیگری به توانمندی شان افزوده شده است.
باید تلاش شود معلولیت جوامع شهری با ترمیم نوع نگاه و نوع تعامل همه شهروندان بویژه مسئولان شاهد ارتقا و رشد حقوق شهروندی باشیم.
وی با بیان اینکه سالها بود که در دنیا نوع نگاه به افراد دارای معلولیت نگاه منصفانه نبود؛ افزود: توجه به میزان توانمندی افراد معلول و ضرورت‌های لازم برای تسهیل حضور و نقش آفرینی آنان در جامعه از مواردی است که سالها مورد بی توجهی افراد متکبر به سلامتی بوده است.
مشاور استاندار مازندران در امور معلولین با بیان اینکه معلولیت به همراه خود محدودیت می‌آورد ادامه داد: اما وظیفه بخش‌های مختلف جامعه و دولت این است که شرایط را به نوعی بچینند و خدمت رسانی کنند که آثار محدودیت کمترین خدشه را به استقلال زندگی فردی و اجتماعی این قشر وارد کند.
اسمعیلی گفت: معلولان نیز همانند سایر انسانها از حقوق فردی و اجتماعی برخوردارند و باید امکانات و زیرساختهای لازم برای تجربه زندگی مستقل برای این گروه همانند افراد عادی فراهم باشد.
گفتنی است در این مراسم حامد اسمعیلی مشاور استاندار مازندران در امور معلولین از خدمات مدیر مسئول و خبرنگار نشریه و پایگاه خبری صبح آمل با اهدای گل و یک جلد کلام الله نفیس تقدیر بعمل آورد.

1402/5/18

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :