Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/sobheamo/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/sobheamo/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/sobheamo/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/sobheamo/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/sobheamo/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

مدیر آستانه امامزاده عبدا…(ع) در گفتگوی اختصاصی با صبح آمل: با توجه به مشکلات فراوان در امامزاده عبدا…(ع)، نارضایتی مردم به حق است

مدیر آستانه امامزاده عبدا… گفت: به جهت وجود پاره ای از مشکلات در آستانه امامزاده عبدا… تصمیم بر این شد تا مدیریت قبلی به شکل مدیریت هیات امنایی تغییر کند، به همین منظور و طی تماس تلفنی رییس اداره اوقاف و امور خیریه نشستی صمیمی در دفتر امام جمعه برگزار شد و احکامی برای هشت تن از اعضای هیات امنا از طرف معاون فرهنگی سازمان اوقاف کشور صادر و از افتخارات است که به عنوان خادم و خدمتگذار این امامزاده جلیل القدر مشغول انجام وظیفه هستم.
دکتر حبیب ا… رضوی نیا اظهار داشت: با بررسی مسائل، دریافتیم در بحث عمرانی، بهداشتی، اتاقهای زائرسراها، امنیت محیط، درآمدهای پایدار و وسیله نقلیه و خدام مشکلاتی وجود دارد که
وی افزود: هیچ وقت دنبال مقصر و یا مسئول نابسامانی نیستیم ولی به اتفاق اعضای هیات امنا با خودمان عهد بستیم و به همه همشهریان عزیز قول می دهیم که بین و بین ا… تمام تلاش مان را کنیم تا از این به بعد کارها تسریع یابد.
مدیر آستانه امامزاده عبدا… با بیان اینکه بالاترین سرمایه برای هر سازمان نیروی انسانی است؛ خاطرنشان کرد: با ورود به هیئت امنا اولویت را به بازسازی نیروی انسانی در خدام اعم از ثابت و روزمزد و افتخاری قرار دادیم و برنامه محور پیش رفتیم و بدون تضییع حقوق و تخریب و با حفظ اخلاق مداری مسئولیت ها را مشخص کردیم.
دکتر رضوی نیا ضمن بیان این مطلب که من مسئول قولهایی که دیگران دادند نیستم و برای شفاف سازی باید به خودشان مراجعه کنید؛ گفت: در بخش عمرانی امنیت نیروی انسانی و سر و سامان دادن به زائرسراها کارهایی را شروع کردیم و حداکثر تا جایی که در توان ما هست انشاءا… به سمت پیشرفت و پویایی حرکت می کنیم.
وی تصریح کرد: ما قول زمانی نمی دهیم ولی هیئت امنایی تعهد می دهیم که اگر پویایی نداشته باشیم و حالت ایستایی داشته باشیم در عین احترام از مسئولین بالاتر عذرخواهی و از سمت خود کناره گیری می کنیم.
مدیر آستانه امامزاده عبدا… بیان داشت: مهم ترین برنامه ما زیبا سازی فضای سبز همراه با نشاط و امنیت برای زائران می باشد و اولویت دوم فعالیت های عمرانی در حرم و بعد اتاقهای زائرسراها می باشد.
دکتر رضوی نیا با اشاره به روند ساخت گنبدتصریح کرد: طی دو ماه گذشته با جدیت کار گنبد را شروع کردیم و حداکثر تا یکسال آینده به اتمام می رسد و
وی با بیان اینکه کارها زمانبر و به جهت گستردگی، هنری و فنی بودن نمی شود اتمام آن را پیش بینی کرد؛ ادامه داد: دورنگار ما برای انجام پروژه عظیم امامزاده عبدا… برای پانصد سال آینده می باشد و قرار نیست که هر چند سال بازسازی شود بنابراین با بهترین استادکاران و کیفیت بالا کار را ادمه می دهیم.عضو هیئت امنای آستانه امامزاده عبدا… اظهار داشت: با تصمیم هیئت امنا کمیته خیرین تشکیل تا بخشی از فعالیت های امامزاده عبدا… به آنها محول شود.دکتر رضوی نیا با بیان اینکه جابجایی موقوفات آستانه مبارکه مقدور نمی باشد؛ گفت: آقا امامزاده عبدا… بودجه دولتی ندارد و مثل شهرداری ها که غیر انتفاعی هستند اوقافی و غیر انتفاعی اداره می شود و موقوفاتش هم مشخص است و در جای خودش استفاده می شود و جابجایی اش مقدور نمی باشد.
وی با بیان اینکه نذورات به شدت کاهش یافته، افزود: از آنجائیکه به دلایل بازسازی امامزاده، مسافر به مثل گذشته نیست و درآمد کلان نیز ندارد و نذورات آن بسیار کم شده است، بنابراین درآمدش بیشتر داخل ضریح به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی می باشد و با بررسی اسناد موجود سه سال گذشته حدودا سالانه بالای هشتصد میلیون تومان درآمد ندارد و این چیزی نیست که بشود به وسیله آن پروژه عظیم را به اتمام رساند.
مدیر آستانه امامزاده عبدا…(ع) با ذکر این مطلب که بازسازی به تنهایی عامل کمی مسافر یا زائر نمی باشد؛ خاطرنشان کرد: امامزاده عبدا… به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی درآمدش از اتاقها، زائرسراهایش می باشد که در حال حاضر قابل توجه نمی باشد و شاید در طول سال چیزی حدود صد میلیون تومان باشد که باید در نظر داشت حقوق کارگرانش را نیز باید خودش تامین کند.
دکتر رضوی نیا گفت: در گذشته آستانه مبارکه آقا امامزاده عبدا..(ع) 90 کارمند ثابت داشت که در حال حاضر به هشت نفر به صورت گردشی کاهش یافت و ده نفر کارمند روزمزد مشغول به فعالیت می باشند.
عضو هیئت امنای امامزاده عبدا…(ع) بیان داشت: سعی کردیم نیروی انسانی را کاهش و کیفیت کار را بالا ببریم بنابر این افرادی را روی کار آوردیم که امامزاده را به عنوان مرکز ثقل فرهنگی و قابل تعظیم که در ردیف ثبت ملی قرار دارد باور دارند و باید برای هر چه بهتر شدن وضعیت امامزاده تلاش کنند.
وی به دریافت ورودی در امامزاده عبدا… اشاره کرد و گفت: هیئت امنا با بررسی اسناد به این نتیجه رسید که امامزاده عبدا… پارکینگ نیست و دریافت ورودی از زائران و مسافران از نظر قانونی صلاح نیست و مطابق با قوانین این طرح ساختگی برداشته شد که خوشبختانه مورد اقبال عمومی قرار گرفت.مدیر آستانه امامزاده عبدا… با تاکید بر اینکه جمع آوری سگهای ولگرد در حوزه اختیارات ما نیست؛ خاطرنشان کرد: متاسفانه در روزهای اخیر به علل مختلف تعداد حیوانات ولگرد به ویژه سگ‌ها در شهر و معابر عمومی افزایش یافته که سلامت مردم در اولویت کاری باید باشد در صورتی که اقدام جدی جهت کنترل این معضل صورت نگرفته که بسیار نگران کننده است.
دکتر رضوی نیا با ذکر این مطلب که امامزادگان عبادتگاه مردم در مقابل خداوند هستند، بیان داشت: همانطور که با آبادانی و عمران بقاع متبرکه رفاه حال زائرین فراهم می شود توجه به پاکیزگی و مسائل بهداشتی نیز باید مورد توجه قرار گیرد که در این خصوص نایلونهای زباله خریداری شده و در اختیار بازاریان عزیز جهت جمع آوری زباله قرار دادیم و توسط ماشین به مراکز تجمیع انتقال داده می شود.وی خاطرنشان کرد: اگر یک روزی بتوانم درآمد (راننده ها، مغازه داران) را که از امامزاده عبدا..(ع) روزی می خورند را از دو تومان به سه تومان افزایش دهم هنر کردم.
مدیر آستانه امامزاده عبدا…(ع) تصریح کرد: از مدتها پیش بنا به دلایل نامعلوم تنها حمام آستانه امامزاده عبدا… به سوپری تغییر تجاری پیدا کرد که با گرفتن مصوبه از هیئت امنا امیدواریم تا مجددا احیا شود.
دکتر رضوی نیا بیان داشت: بر این اساس 45 سوئیت آستانه دارای حمام می باشد و هر کسی نیاز به استحمام پیدا کند بدون اجاره سوئیت می تواند از آن استفاده کند.
وی به هزینه اقامت در امامزاده عبدا…(ع) اشاره کرد و گفت: اجاره یک شب در سوئیت ها 45 هزار تومان و اتاقهای زائرسرا 20 و 15 هزار تومان می باشد.
عضو هیئت امنای امامزاده عبدا… ضمن انتقاد از شهرداری این بخش خاطرنشان کرد: شهرداری هیچ خدماتی را به ما نمی دهد و انتظارات بسیار بالاست و مردم حق دارند و علاوه بر نیروی انسانی ابزار هم نیاز است.
دکتر رضوی نیا ادامه داد: ماشینهای موجود متلق به 30 سال پیش است و این روند خدمات رسانی را کند می کند که در این خصوص مجوزهای لازم را برای مزایده ماشین های فرسوده گرفتیم تا با فروش آن ماشینهای جدید جایگزین شود.
وی از بازاریان به عنوان همراهان همیشگی در تحقق رونق اقتصادی آستانه نام برد و گفت: در روزهای ابتدای کار هیئت امنای جدید، جلسه ای را با نماینده تشکلهای بازاری شهر امامزاده عبدا… برگزار و در بازدیدی میدانی قول دادیم تا سه ماه آینده نشستی با تمام کسبه ها و مغازه داران جهت بررسی و رفع مشکلات بگذاریم ولی در عین حال از آنها خواستیم نظافت شخصی را رعایت و در زیباسازی محیط پیرامون خود بکوشند و با زائرین خوش اخلاق باشند.
مدیر آستانه امامزاده عبدا… اظهار داشت: هیچکدام از اعضای هیئت امنای امامزاده عبدا… اوقافی نیستیم که دارای حقوق و مزایایی باشیم بلکه افتخاری هستیم.
دکتر رضوی نیا با اشاره به برنامه های ورزشی گفت: انشاءا… با هماهنگی روسای فدراسیونها مسابقات ملی در شهر امامزاده عبدا… برگزار تا از این طریق گردشگری و بازار نیز رونق پیدا کند.وی با تاکید بر اینکه انتقادات مردم به حق و جای تامل دارد؛ خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات عدیده در آستانه امامزاده عبدا…(ع) مردم حق دارند ناراضی باشند که امیدواریم با همفکری و همگرایی مشکلات را به فضل الهی از سر راه برداریم و شهری زیارتی توریستی بسازیم که در کشور نمونه و حتی بی نظیر باشد که این پروسه زمانبر و نیاز به کمی صبوری و همراهی دارد.
این عضو هیئت امنای امامزاده عبدا… تصریح کرد: در طرح جامع اتاقهای دور حرم تخریب و صحن سازی می شود و هتل سوئیت هایی احداث می شود که بخاطر نبود بودجه در حال بازسازی دور حرم می باشیم.
دکتر رضوی نیا افزود: برای رعایت موازین بهداشتی طی دو ماه گذشته دو بار کل اتاقها، سوئیتها و اتاقهای دور حرم را سم پاشی و در حال رنگ آمیزی اتاقها می باشیم و به زودی بازسازی سوئیتهای 40 واحدی نیز آغاز می شود.
وی با اعلام اینکه کارهایی در حال انجام هست اما به دلیل نبود بودجه سرعتش کند می باشد؛ گفت: مهم ترین برنامه مد نظر دست اندرکاران خصوصا هیئت امنا، افزایش فرهنگ عمومی مردم و تقویت زیر ساخت و بسترسازی آن می باشد تا خانواده ها و مسافران با رعایت تمام شئونات از تمام مزایا بهره مند شوند.
مدیر آستانه امامزاده عبدا… در خصوص تعطیلی تنها شعبه بانک در این شهر گفت: مشکل تنها شعبه بانک ملت در شهر امامزاده عبدا… با بررسی اسناد در حال پیگیری است تا پس از حصول اطمینان از چگونگی واگذاری آن و محدوده اختیارات مجددا شروع به کار کند.دکتر رضوی نیا تصریح کرد: در بخش آب آشامیدنی و در جهت بهداشتی کردن آن اتاقک کلرزنی را راه اندازی و دستگاههایی را نصب نمودیم.
وی به نصب دوربین در امامزاده عبدا… اشاره کرد و گفت: گذشته ها در بحث امنیت زائرین و آستانه پنجاه دوربین در بعضی قسمتهای امامزاده عبدا… نصب بود که تعدادی غیر فعال بودند و ما آنها را ارتقاء دادیم و با بررسی فیلم ها به زودی بیش از هفتاد دوربین جدید در ورودی ها نصب می شود که جمعا به صد و بیست عدد می رسد.
مدیر آستانه امامزاده عبدا… با تاکید بر اینکه رعایت قانون بر همه الزامی است؛ گفت: نصب دوربین در اتاق اجارات انجام شده و پس از ثبت ورود و خروج زائر قبض صادر می شود. کلیدهای جدید ساخته شد و بچه هایی با سلامت اخلاقی و روانی متصدی آن شدند که در عین اخلاق مداری امور را کنترل و با حصول محرز بودن زوجیت، اتاق در اختیارشان قرار می گیرد.دکتر رضوی نیا بیان کرد: در بحث گرمایشی سه دیگ مرکزی که دچارر فرسایش بودند را بازسازی و موتورهای برق را هم تعمیر اساسی کردیم و با تهیه و ذخیره بنزین برای مواقع اضطراری از خاموشی های احتمالی جلوگیری کردیم. وی افزود: مصوب شد تا بخشی از اتاقهای آستانه را نه به عنوان تملک بلکه برای نگهداری و اجاره به بخش خصوصی واگذار شود.
دکتر رضوی نیا در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مردم و زائرین عزیز گفت: برای آسایش و امنیت زائرین و مجاورین انشاءا… شیفت شب خدام هم خواهیم داشت و با تلاش فراوان سعی می کنیم آنچه را که شایسته آستانه مطهر و حفظ شانیت آن می باشد انجام دهیم.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه , بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :